Trwa ładowanie...
d1cwhw9

Neumann o ustawie PiS ws. TK: spodziewam się najgorszego rozwiązania

Wciąż nie wiadomo, co dalej z ustawą PiS, która ma "rozwiązać spór" wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Po PiS spodziewam się jak najgorszego rozwiązania ws. TK - ocenia w rozmowie z WP Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO. Z kolei Ryszard Petru mówi jedynie, że poinformowano go, iż "ustawa będzie, tylko nie wiadomo kiedy". Natomiast Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, zapewnia, że ta ustawa pojawi się na tym posiedzeniu. - Projekt powinien trafić do Sejmu dzisiaj - dodaje.

Share
d1cwhw9

- Po PiS ws. Trybunału spodziewam się jak najgorszego rozwiązania (...) Taki wniosek można złożyć w nocy do marszałka, w nocy się przecież publikuje, przyjmuje ślubowania, PiS działa nocą. O to, co będzie dalej, trzeba pytać prezesa Kaczyńskiego - mówi Neumann.

Nowelizacja rozwiąże spór wokół TK?

Według polityków PiS, receptą na rozwiązanie sytuacji powstałej wokół wyboru sędziów TK i funkcjonowania Trybunału, ma być kolejna nowelizacja ustawy o TK. Taką - jak to określił - "naprawczą" ustawę zapowiedział w piątek w TV Republika prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Poseł PiS Jacek Sasin nie wykluczył w poniedziałek, że znajdzie się w niej zapis o obowiązku rozpatrywania spraw przez TK w pełnym składzie. Politycy PiS nie wykluczyli, że projektem nowelizacji może zająć się Sejm w tym tygodniu.

d1cwhw9

- Trwają prace nad nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. One, myślę, skończą się niedługo, wtedy projekt zostanie skierowany do Sejmu. Tyle narosło wokół Trybunału konfliktów sporów, niejasności, pretensji, zarzutów, uwag, że uznaliśmy, że to będzie najlepsza droga, żeby to rozstrzygnąć - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki dziennikarzom.

Zapytany, czy projekt zostanie złożony na dwudniowym posiedzeniu, odpowiedział: "myślę, że to będzie na tym posiedzeniu". Dodał, że nie sądzi, aby projekt został złożony we wtorek.

d1cwhw9

Podziel się opinią

Share
d1cwhw9
d1cwhw9
Więcej tematów