Trwa ładowanie...
d3gbm5s

Nawet 5 lat więzienia za "lipne" konta na Naszej Klasie

Nawet do pięciu lat więzienia grozi dwóm młodym mieszkańcom Działoszyna (Łódzkie), którzy za pomocą programu komputerowego wielokrotnie zakładali fikcyjne konta na popularnym portalu społecznościowym.

d3gbm5s
d3gbm5s

Zamieszczali na nich erotyczne zdjęcia kobiet i w ten sposób naprowadzali na swoje aukcje internetowe. Tam oferowali do sprzedaży wiele swoich towarów.

Podejrzani to 19-latek i jego o rok starszy kolega. Obaj są uczniami szkół o profilach informatycznych. Przedstawiono im zarzuty zakłócania sieci teleinformatycznej. Obaj przyznali się do tego. Grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - poinformowała podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Z policjantami skontaktowali się przedstawiciele portalu społecznościowego "Nasza-Klasa", którzy zgłosili podejrzenia o nielegalnej działalności wytypowanych użytkowników portalu.

- Nieuczciwy proceder polegał na tym, że przy pomocy specjalnego programu komputerowego automatycznie zakładali oni konta na tym portalu. Zamieszczając na nich erotyczne zdjęcia kobiet powodowali dużą liczbę odwiedzin założonych przez siebie profili. Konta te z kolei prowadziły do aukcji internetowych promujących tysiące sprzedawanych przez nich produktów - wyjaśniła Kącka.

d3gbm5s

Taki sposób reklamy jest sprzeczny z regulaminem portalu, na którym za podobne konta obowiązują opłaty. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, dwaj sprawcy w ciągu trzech miesięcy założyli co najmniej 90 takich kont. Ze swojej działalności uzyskali kilka tysięcy złotych, natomiast portal oszacował swoje straty na nawet milion złotych.

Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych zabezpieczono twarde dyski komputerów oraz ok. 140 płyt zawierających nielegalne oprogramowanie. Zostaną one poddane analizie w laboratorium kryminalistycznym w Łodzi.

d3gbm5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gbm5s
Więcej tematów