Trwa ładowanie...

Nawet 34 st. C na termometrze. Sprawdź prognozę na 2 i 3 sierpnia

Weekend będzie bardzo ciepły. W niektórych rejonach kraju termometry wskażą nawet 34 st. C. Eksperci przestrzegają, żeby pamiętać o nakryciu głowy i kremach z filtrem.
Share
Wysokie temperatury w weekend
Wysokie temperatury w weekendŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3eu8iv

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia jest w zasięgu wyżu znad Zatoki Fińskiej, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajduje się w zasięgu rozległego obszaru obniżonego ciśnienia znad Europy zachodniej. Strefa frontu ciepłego rozciągająca się od południowego zachodu po północny wschód stopniowo przemieszcza się na północny zachód kraju. Za frontem od południowego wschodu napływa gorąca zwrotnikowa masa powietrza. Ciśnienie w centralnej Polsce w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w zachodniej połowie Polski czeka nas zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów do 30 mm, a w Sudetach do 40 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Maksymalna temperatura wyniesie od 29 do 33 st., tylko na wybrzeżu chłodniej, od 24 do 28 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

d3eu8iv

W centralnej Polsce w sobotę pogodnie. Maksymalna temperatura wyniesie 33 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Minimalna temperatura wyniesie 18 st. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni. W niedzielę w stolicy słonecznie. Maksymalna temperatura wyniesie 34 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, jedynie na zachodzie i południu Polski początkowo spodziewane jest zachmurzenie duże oraz miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów na południowym zachodzie do 20 mm. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Minimalna temperatura wyniesie od 15, 16 st. w rejonach podgórskich do 20, 21 st. na wybrzeżu. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru wyniosą do 60 km/h.

W niedzielę na zachodzie Polski oraz w górach zachmurzenie wystąpią umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm, a na południowym zachodzie do 40 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Maksymalna temperatura wyniesie od 29 do 34 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3eu8iv

Podziel się opinią

Share
d3eu8iv
d3eu8iv
Więcej tematów