Trwa ładowanie...
dculoox

Nawałnice na Pomorzu. Premier Szydło i minister Błaszczak w Chojnicach

W Chojnicach (woj. pomorskie) trwa spotkanie z udziałem premier Beaty Szydło oraz ministrów jej rządu poświęcone sytuacji po nawałnicach, które pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziły województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło, komendant główny Straży Pożarnej Leszek Suski i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak
Premier Beata Szydło, komendant główny Straży Pożarnej Leszek Suski i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Adam Warżawa)
dculoox

W spotkaniu, które odbywa się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach, oprócz premier Beaty Szydło biorą udział również m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister obrony Antoni Macierewicz, minister pracy Elżbieta Rafalska, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Później, premier ma w miejscowości Mała Klonia w woj. kujawsko-pomorskim spotkać się z rodziną poszkodowaną w wyniku nawałnicy. Z kolei szef MSWiA spotkać ma się ze strażakami pracującymi przy usuwaniu zniszczeń w rejonie miejscowości Suszek i Białe Błota (na granicy woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego).

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską pod koniec ubiegłego tygodnia, zginęło sześć osób, a 52 zostały ranne. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne .

dculoox

Tak wyglądała droga w okolicach wsi Rytel

dculoox

Podziel się opinią

Share

dculoox

dculoox
Więcej tematów