PolskaNaukowcy nakłaniają maturzystów do oszustwa

Naukowcy nakłaniają maturzystów do oszustwa

Młodzi naukowcy ze Śląska beztrosko
nakłaniają maturzystów do oszustwa. Na kilka dni przed maturą z
matematyki postanowili udostępnić im za darmo program, który
podczas egzaminu może wykonać za zdających wszystkie obliczenia -
podaje "Dziennik Polski".

Naukowcy nakłaniają maturzystów do oszustwa
Źródło zdjęć: © PAP

09.05.2007 | aktual.: 09.05.2007 13:41

Zadaniem ucznia będzie jedynie przemycenie na salę egzaminacyjną telefonu komórkowego.

14 maja blisko 87 tys. maturzystów będzie zdawać egzamin z matematyki. Szansę na zrobienie przy tej okazji niezłego interesu zwietrzyli twórcy strony internetowej www.Poolicz.pl.

Poolicz.pl to serwis, który pomaga w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Jak twierdzą jego autorzy, dwaj młodzi naukowcy ze Śląska, jest to jedyny w Polsce kalkulator internetowy rozwiązujący zadania za ucznia. W odpowiednie okno wystarczy wpisać np. równanie matematyczne, by po chwili uzyskać rozwiązanie krok po kroku oraz wynik. Na stronie uczeń może też znaleźć bazę wzorów matematycznych.

Najnowszą usługą autorów serwisu jest program służący do obliczeń, który można ściągnąć za pomocą komórki z dostępem do internetu (taką funkcję ma obecnie większość aparatów) - pisze gazeta. Program udostępniany jest bezpłatnie, jednak im więcej będzie użytkowników, na tym większe wpływy z reklam mogą liczyć właściciele serwisu. Młodzi naukowcy znaleźli też sponsora, którego pieniądze mają pomóc w rozwoju serwisu.

Autorzy strony nie ukrywają, że nowa usługa powstała z myślą o tegorocznych maturzystach, którzy za kilka dni będą zmagać się z egzaminem z matematyki.

Po co mają odpisywać od kolegi, skoro mogą skorzystać z naszego programu?- pyta beztrosko współautor serwisu, student Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Grzegorz Gałuszka.

Szybko jednak zastrzega: Nie polecamy ściągania, chcemy tylko pokazać, że komórka może być równie przydatna, jak kalkulator, z którego przecież maturzyści mogą korzystać podczas egzaminu - dodaje rozmówca "Dziennika Polskiego". (PAP)

Źródło artykułu:PAP
naukaoszustwoszkoła
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)