Trwa ładowanie...
dxprwyx

Nauczycielki podejrzane o znęcanie się nad dziećmi w przedszkolu we Wrocławiu zostały zawieszone

Dyrektor przedszkola "Galileo" we Wrocławiu zawiesiła w obowiązkach dwie pracownice placówki, wobec których toczy się postępowanie dyscyplinarne. Kobiety miały znęcać się nad wychowankami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczycielki podejrzane o znęcanie się nad dziećmi w przedszkolu we Wrocławiu zostały zawieszone
(Fotolia)
dxprwyx

Powracamy do sprawy 4-letniego dziecka, nad którym miały znęcać się nauczycielki pracujące w przedszkolu "Galileo" przy ul. Starogajowej we Wrocławiu. Wobec kobiet wszczęto postępowanie dyscyplinarne oraz prowadzone przez prokuraturę śledztwo. W marcu rzecznik dyscyplinarny postawił przedszkolankom zarzuty znęcania się nad dziećmi.

- Rzecznik przedstawił nauczycielkom zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad wychowankami. Sprawa została skierowana do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Dolnośląskim - mówiła w rozmowie z WP Janina Jakubowska z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Jak udało nam się dowiedzieć, teraz konsekwencje wobec nauczycielek wyciągnęła również dyrektor przedszkola "Galileo" Jolanta Błochowiak. Obie kobiety zostały zawieszone w wykonywaniu obowiązków na mocy zapisu znajdującego się w Karcie Nauczyciela, który nakazuje zawieszenie nauczyciel w obowiązkach, gdy toczy się wobec niego postępowanie karne lub dyscyplinarne.

Na wyniki pracy komisji dyscyplinarnej oraz prokuratury trzeba będzie poczekać co najmniej kilka miesięcy. O sprawie będziemy na bieżąco informować.

dxprwyx

Podziel się opinią

Share
dxprwyx
dxprwyx
Więcej tematów