Nauczyciel oskarżony o molestowanie dzieci. Uczył w szkole podstawowej

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim oskarżyła nauczyciela, który pracuje w szkole podstawowej o molestowanie swoich uczennic. Pedagog miał dopuścić się zabronionych czynów wobec pięciu dziewczynek. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów
Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
WP

Nauczyciel miał doprowadzać uczennice klas od zerowej do trzeciej do "innych czynności seksualnych", wykorzystując zaufanie dzieci i swój autorytet. Jak informuje prokuratura, do molestowania miało dochodzić podczas lekcji, przerw oraz zajęć pozalekcyjnych.

"Małoletnie pokrzywdzone zostały przesłuchane z udziałem psychologa. Dziewczynki potwierdziły w swoich zeznaniach okoliczności, które wcześniej relacjonowały swoim matkom. Jak wynika z opinii psychologa uczestniczącego w przesłuchaniu małoletnich, ich zeznania są w pełni wiarygodne, a dzieci nie wykazują skłonności do konfabulacji" - informuje prokuratura.

Nauczyciel nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Prokuratura jednak nie przyjmuje jego linii obrony, twierdząc, że jest niewiarygodna w świetle zgromadzonego materiału dowodowego. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego. Grozi mu 12 lat więzienia.

WP

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP