Trwa ładowanie...
duretnf
IAR

NATO pomaga Jordanii w walce z cyberprzestępczością

NATO pomaga Jordanii w walce z cyberprzestępczością. Eksperci Sojuszu współpracują z władzami jednego z najważniejszych sojuszników na Bliskim Wschodzie. Chodzi o to, by uchronić Jordanię przed atakami ze strony grup terrorystycznych, w tym Państwa Islamskiego. Jordania jest jednym ze strategicznych partnerów Zachodu w walce z terroryzmem.
Share
NATO pomaga Jordanii w walce z cyberprzestępczością
Źródło: AFP, Fot: Armend Nimani
duretnf

Haszemicki kraj jest równocześnie jednym z najbardziej rozwiniętych na Bliskim Wschodzie dlatego może łatwo stać się celem cybernetycznych ataków.

Chodzi nie tylko o proste włamania na strony internetowe, ale także o potencjalne akty agresji, które mogą zniszczyć ważne dla kraju obiekty jak tamy wodne, sieci energetyczne czy telekomunikacyjne. „Państwo Islamskie w Iraku niszczyło już tamę Haditha. Mając na uwadze, jak ważna jest woda w Jordanii, ta sfera wymaga szczególnej ochrony. Poza tym, Jordania chce wkrótce stać się samowystarczalna, gdy chodzi o energię nuklearną” - tłumaczy były ekspert brytyjskich sił specjalnych SAS Andrew Melville.

Eksperci od cyberprzestępczości NATO pracują teraz z kolegami z Jordanii, by lepiej zabezpieczyć kraj przed ewentualnymi atakami. - Musimy być gotowi na każde zagrożenie, niezależnie od jego źródła, od tego, czy nadejdzie z lądu, ziemi czy powietrza - podkreśla zastępca Sekretarza Generalnego NATO do spraw nowych zagrożeń Sorin Ducaru. Projekt jest pierwszym tego typu realizowanym przez NATO wraz z państwem, które nie jest członkiem Sojuszu.

duretnf

Podziel się opinią

Share
duretnf
duretnf
Więcej tematów