Trwa ładowanie...
d1vu9xf

Nastolatkowie zabili starszego pana. Wszystko przez 10 zł

Sąd w Zamościu wydał wyrok na trzech nastolatków, którzy śmiertelnie pobili swojego 71-letniego sąsiada. Celem napaści było obrabowanie jego mieszkania. W efekcie młodociani przestępcy znaleźli jedynie 10 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nastolatkowie zabili starszego pana. Wszystko przez 10 zł
(Pixabay.com, Fot: stevepb)
d1vu9xf

Do tragedii doszło w lipcu 2015 roku w miejscowości Chomęciskach Małych (woj. lubelskie). Dwóch 15-latków - Kamil D. i Damian R., a także 17-letni Daniel S. zaatakowali swojego sąsiada. Starszy pan miał trzymać w domu bardzo dużo pieniędzy. Mężczyzna nie chciał ujawnić, gdzie trzyma gotówkę, wiec napastnicy uderzyli go, co najmniej, kilkanaście razy w głowę, brzuch i kończyny.

Nastolatkowie nie znaleźli jednak wielu pieniędzy. Z mieszkania mieli wynieść jedynie 10 zł i radio. Pobity 71-latek umierał przez kilka godzin samotnie w mieszkaniu.

Na miejscu znaleziono ślady krwi nienależące do ofiary. Policja trafiła na ślad nastolatków dopiero po kilku miesiącach.

Jak podaje Polsat News, sąd ma wątpliwości, czy nastolatkowie chcieli zabić mężczyznę. Uznano zatem, że działali w tzw. zamiarze ewentualnym. Wszyscy będą sądzeni jak osoby dorosłe, ale sąd zastosował wobec nich nadzwyczajne złagodzenie kary.

d1vu9xf

Podziel się opinią

Share
d1vu9xf
d1vu9xf
Więcej tematów