Trwa ładowanie...
dv9l44x
27-08-2012 12:56

Nastolatki znęcają się nad sobą na Facebooku

Z nowego raportu 2012 Teen Internet Behavior Study firmy McAfee wynika, że aż 92,6 procent nastolatków wskazuje Facebooka jako miejsce wirtualnego znęcania się nad ich rówieśnikami.

dv9l44x
dv9l44x

Inne formy komunikacji internetowej są znacznie rzadziej wykorzystywane do zastraszania nastolatków. 23,8 procent ankietowanych przez McAfee nastolatków twierdzi, że zdarza się to na Twitterze. 17,7 procent wskazało również MySpace, a 15,2 procent komunikatory internetowe.

Prawie co czwarty nastolatek był ofiarą wirtualnego znęcania się. Prawie dwie trzecie natomiast przyznają, że były świadkami takich zdarzeń. 40 procent z tej grupy zapewnia, że interweniowało w tej sprawie. 20,7 procent powiedziało rodzicom, natomiast 6,3 procent przyłączyło się do procederu.

Spośród ofiar znęcania się w internecie, 65,8 procent nastolatków odpowiedziało swoim prześladowcom, z tego ponad połowa osobiście. Aż 15,4 procent zastraszanych unikała szkoły. 4,5 procent biło się z prześladowcami.

Rodzice pozostają w ogromnym stopniu nieświadomi zagrożeń dla nastolatków w internecie. Tylko jeden na dziesięciu zdaje sobie sprawę z tego, że jego dziecko było ofiarą cyberznęcania.

dv9l44x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv9l44x
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj