Trwa ładowanie...
e-papierosy
+1

Nastolatki z uszkodzonymi płucami po e-papierosach. GIS wprowadza zmiany

Dwie nastolatki z uszkodzeniem płuc. Regularnie używały e-papierosów. Od stycznia szpitale mają obowiązek informować o takich przypadkach. Główny inspektor sanitarny wprowadził monitoring powikłań.

Share
Nastolatki z uszkodzonymi płucami po e-papierosach. GIS wprowadza zmiany
Źródło: East News
d389k3d

Od początku tego roku szpitale muszą zgłaszać do powiatowych stacji sanitarnych każdą hospitalizację, która może mieć związek z używaniem elektronicznych papierosów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennik informuje już o dwóch przypadkach nastolatek, które trafiły do szpitala z uszkodzonymi płucami. Regularnie używały e-papierosów. Podejrzewa się zatem, że właśnie to miało wpływ na ich stan zdrowia.

d389k3d

Wcześniej pojawiały się doniesienia nawet o ofiarach śmiertelnych papierosów elektronicznych. GIS wprowadził zatem obowiązkowy monitoring.

Od 2011 roku sześciokrotnie wzrosła liczba polskich nastolatków, którzy sięgają po e-papierosy. Z badań wynika, że regularnie pali je 30 proc. uczniów w wieku 15-19 lat, a 60 proc. co najmniej raz ich próbowało.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas przyznaje, że istnieją też udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci i dorosłych.

d389k3d

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób wprowadziło nawet nowy termin EVALI, aby opisać choroby i urazy płuc związane z używaniem e-papierosów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sondaż. "Bardzo ciekawa druga tura"

d389k3d

Podziel się opinią

Share
d389k3d
d389k3d
Więcej tematów