Trwa ładowanie...
d2i41rk

Narodowa kwarantanna w praktyce. Wpłynął projekt rozporządzenia

Narodowa kwarantanna zagląda Polakom w oczy i już tylko zdecydowany spadek zachorowań byłby w stanie ustrzec nas przed kolejnym zamknięciem w domach. Na potwierdzenie przypuszczeń, które w debacie publicznej nasilały się z każdym tygodniem, wpłynął projekt stosownego rozporządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowa kwarantanna staje się powoli faktem
Narodowa kwarantanna staje się powoli faktem (Pexels)
d2i41rk

Narodowa kwarantanna coraz bardziej realna

Narodowa kwarantanan powoli staje się faktem.TVN24 dotarł do projektu rozporządzenia, który określa restrykcje, na jakie Polacy mogą nastawić się już w najbliższych tygodniach. Wśród zapisów czytamy m.in. o możliwości wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy, w celach bytowych i religijnych, ale także zakazu działalności fryzjerów i kosmetyczek, kin i siłowni.

Narodowa kwarantanna. "To powtórka sytuacji z wiosny"

Narodowa kwarantanna ogranicza także zgromadzenia i spotkania. W myśl przepisów będą one mogły liczyć tylko do pięciu osób. Przypomnijmy, że już w sobotę premier Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę, że w ramach prac rządowych przygotowano trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii związanej z koronawirusem.

d2i41rk

Narodowa kwarantanna. Lockdown 2.0. zmieni nasze życia

Jak dalej podaje TVN24, przygotowano także trzy projekty rozporządzeń, które dotyczą: etapu odpowiedzialności mającego obowiązywać od 28 listopada do 27 grudnia, etapu stabilizacji i powrotu najwcześniej od 28 grudnia do podziału Polski na trzy nowe strefy. Chodzi o wprowadzenie tzw. strefy zielonej oraz kwarantanny narodowej na wypadek sytuacji, gdy trzeba będzie "radykalnie i natychmiast" ograniczyć transmisję wirusa.

Czytaj też:Kwarantanna narodowa. Mateusz Morawiecki ma dobre wiadomości

"Mamy 22 683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (3911), wielkopolskiego (2232), małopolskiego (2132), dolnośląskiego (1847), mazowieckiego (1746), łódzkiego (1528), podkarpackiego (1276), pomorskiego (1114), kujawsko-pomorskiego (1083), podlaskiego (943), warmińsko-mazurskiego (915), opolskiego (844), lubelskiego (831), świętokrzyskiego (825), zachodniopomorskiego (768), lubuskiego (688)" - poinformował z kolei w sobotę resort zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów