Trwa ładowanie...

Kwarantanna narodowa. Mateusz Morawiecki ma dobre wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych wideo, w którym informuje, że ma dla Polaków dobre wiadomości. Tematem wpisu szefa rządu jest koronawirus i związane z nim obostrzenia.

Share
Kwarantanna narodowa. Mateusz Morawiecki ma dobre wiadomości
Kwarantanna narodowa. Mateusz Morawiecki ma dobre wiadomościŹródło: Facebook
d356v5k

"Teraz wszyscy potrzebujemy jak najwięcej dobrych wiadomości. Dziś mam dla Państwa kolejną" - napisał zadowolony Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Lockdown. Nie będzie narodowej kwarantanny

Premier odniósł się do statystyk pokazujących dzienny przyrost w liczbie zakażeń koronawirusem. Szef rządu zaznaczył, że w bieżącym tygodniu liczba wykrywanych dziennie przypadków SARS-CoV-2 zaczęła spadać, choć podkreślił, że wciąż mamy do czynienia z bardzo dużymi wartościami.

- W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać. Choć stosunek zakażonych - 65 przypadków na 100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek - powiedział Morawiecki. - Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa wojna, ale razem ją wygramy - dodał.

d356v5k

W związku ze spadkiem w dziennej liczbie zakażeń premier przekazał jeszcze jedną dobrą wiadomość. - W najbliższych dniach nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny - oznajmił.

Marek Posobkiewicz odpowiada na spiskowe teorie Edyty Górniak. Były szef GIS walczy z COVID-19 (WIDEO)

Kwarantanna narodowa. Morawiecki: "Nie możemy odpuszczać"

Morawiecki dodał jednak, że sytuacja jest wciąż daleka od pożądanej i nadal potrzebna jest duża odpowiedzialność społeczna w przestrzeganiu obostrzeń. - Jeśli teraz odpuścimy, cały wysiłek ostatnich tygodni może pójść na marne - powiedział. - To niezwykle ważne zwłaszcza teraz, kiedy na horyzoncie pojawiło się światło nadziei w postaci szczepionki - dodał.

Premier zrelacjonował również swoje czwartkowe spotkanie z Radą Medyczną na której mowa była o dystrybucji szczepionek. - Ustaliliśmy, że szczepionki będą w pełni dowolne, ale jednocześnie powszechnie dostępne - poinformował. Morawiecki dodał, że szczepionki w pierwszej kolejności przysługiwać będą seniorom, osobom przewlekle chorym i personelowi medycznemu.

d356v5k

Szef rządu zapewnił, że poza rozmowami z koncernem Pfizer, jego gabinet jest także w stałym kontakcie z innymi producentami, którzy są na dobrej drodze do wyprodukowania szczepionki. Morawiecki zaapelował, by w oczekiwaniu na szczepionkę wszyscy stosowali się do rygoru sanitarnego. - Niech dobre wieści z tego tygodnia będą dla nas najlepszą motywacją - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d356v5k

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d356v5k
d356v5k
Więcej tematów