Trwa ładowanie...
d1zuqye
fozz
29-03-2005 17:30

Napierski: to milowy krok, by uniknąć przedawnienia sprawy FOZZ

To milowy krok na drodze ku uniknięciu przedawnienia sprawy Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego - tak prokurator krajowy Karol Napierski komentuje wyrok w aferze FOZZ. Ma on nadzieję na prawomocny wyrok w sprawie przed jej przedawnieniem.

d1zuqye
d1zuqye

We wtorek, po 14 latach od wykrycia afery FOZZ przez Najwyższą Izbę Kontroli, warszawski Sąd Okręgowy ogłosił wyrok w procesie. Wymierzył karę 9 lat więzienia i 720 tys. zł grzywny dla b. dyrektora generalnego FOZZ Grzegorza Żemka oraz 6 lat i 500 tys. zł grzywny dla jego zastępczyni Janiny Chim. Wyrok jest nieprawomocny, Żemek już zapowiedział apelację.

Napierski nie chciał komentować słuszności samego wyroku, bo nie chciał w ten sposób wywierać nacisku na prokuratorów występujących w sprawie.

Wyraził jednak nadzieję, że Sądowi Apelacyjnemu w Warszawie uda się wydać prawomocny wyrok przed przedawnieniem sprawy (co nastąpi w przyszłym roku). Jest szansa, że tak się stanie - oświadczył. Zarazem zwrócił uwagę, że wiele zależy od tempa sporządzania przez Sąd Okręgowy pisemnego uzasadnienia wyroku. Dopiero po jego doręczeniu, strony niezadowolone z wyroku mogą wnosić apelację.

d1zuqye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zuqye
Więcej tematów