Trwa ładowanie...

Napięcia w koalicji. Jarosław Gowin: Zjednoczona Prawica to stabilna większość

Napięcia w koalicji rządzącej trwają kolejny tydzień. - Zjednoczona Prawica to stabilna większość. Jedyną alternatywą dla rządu koalicyjnego w parlamencie są przedterminowe wybory - mówił w Sejmie Jarosław Gowin. Wicepremier z Porozumienia komentował także ostatnie doniesienia w sprawie prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

Share
Wicepremier Jarosław Gowin: koalicja ma stabilną większość
Wicepremier Jarosław Gowin: koalicja ma stabilną większośćŹródło: East News, Fot: Jan Graczynski
d2yi4vm

Jarosław Gowin zapewniał na konferencji prasowej, że nikt w koalicji rządzącej nie dąży do przedterminowych wyborów. - Rząd w ogromnej większości głosowań oddaje głosy jednolicie, zwróćmy uwagę, że w 99 proc. przypadków wygrywamy, choć czasem są różnice zdań - mówił lider Porozumienia. Polityk przyznał, że wtorkowy sprzeciw Solidarnej Polski przez który z porządku sejmowych obrad "spadł" punkt dotyczący OFE był "zaskakujący".

- Nasza partia popiera obrady, bo środki które zostały ulokowane w OFE zostaną przekazane w ręce Polaków (...). Mam nadzieje, że na następnym posiedzeniu Sejmu cała Zjednoczona Prawica poprze likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych - oceniał Gowin.

d2yi4vm

Dopytywany, czy nie odbiera jako "policzek" fakt, że nie odwołano ministrów, których Porozumienie wykluczyło ze swoich szeregów, odparł, że "do polityki trzeba podchodzić w sposób powściągliwy".

Rozpad koalicji i przyśpieszone wybory? Radosław Fogiel komentuje

Daniel Obajtek "czuje się zagrożony". Gowin: nie analizuję tej sprawy

- Niezmiennie zwracamy uwagę naszym partnerom koalicyjnym z PiS, że istotne elementy, nie tylko ten jeden, ale istotne także inne elementy umowy koalicyjnej są niezrealizowane i liczymy na to, że zostaną zrealizowane w najbliższych dniach, tygodniach czy miesiącach - mówił Jarosław Gowin.

Podczas konferencji prasowej powrócił także temat prezesa PKN Orlen. Daniel Obajtek w najnowszym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" "czuje się zagrożony", ponieważ jest "uderzany przez czterdzieści dni", a medialne publikacje na temat jego majątku oraz działalności jako były wójt Pcimia "to zaplanowane zlecenie". - Przeciętny Polak, nawet nie zwolennik PiS, czytając wiecznie to samo, widzi, że to jest zlecenie - oceniał Obajtek.

d2yi4vm

Lewica odpowiada Gowinowi. "Sprawdzam"

- Przyznam się szczerze: analizuję tej sprawy, bo nie mam na to czasu. Stoję na czele resortu ratującego miejsca pracy, zajmujemy się restartem gospodarki - mówił Gowin. - Nie zastanawiałem się, czy (Daniel Obajtek) jest problemem - dodał wicepremier.

Na słowa wicepremiera o przedterminowych wyborach odpowiedziała Lewica. Krzysztof Gawkowski zadeklarował, że ugrupowanie jest gotowe na przyspieszone wybory. - Wybory to czas i miejsce, w którym można posprzątać po PiS-ie - podkreślił szef klubu parlamentarnego.

-Mówimy Jarosławowi Gowinowi: sprawdzam. Jeżeli rzeczywiście Jarosław Gowin chce przyspieszonych wyborów, to niech on - jako wicepremier i jego współpracownicy: ministrowie i wiceministrowie - wszyscy złożą dymisję, bo to będzie prawdziwy sygnał, że Jarosław Gowin przechodzi do opozycji wobec Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego - dodał Gawkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2yi4vm

Podziel się opinią

Share
d2yi4vm
d2yi4vm
Więcej tematów