Trwa ładowanie...
di20jnz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Napięcia na linii USA i Rosja. Kerry i Ławrow spotkają się

Szefowie dyplomacji USA i Rosji, John Kerry i Siergiej Ławrow, spotkają się w przyszłym tygodniu w Paryżu, aby omówić sytuację na Ukrainie i w Syrii - poinformował amerykański Departament Stanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry i Siergiej Ławrow
John Kerry i Siergiej Ławrow (AP, Fot: Jacquelyn Martin)
di20jnz

12 października John Kerry oczekiwany jest w Kairze, gdzie weźmie udział w międzynarodowej konferencji poświęconej Strefie Gazy. Trzy dni później w Wiedniu uczestniczyć będzie w rozmowach w sprawie irańskiego programu atomowego.

Między wizytami w stolicach Egiptu i Austrii szef amerykańskiej dyplomacji odwiedzi Paryż, by spotkać się m.in. z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Rozmowa ma służyć podtrzymaniu dialogu dyplomatycznego między USA a Rosją. Stosunki między oboma krajami są bardzo napięte, najgorsze od zakończenia zimnej wojny, głównie z powodu wspierania przez Moskwę prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy.

di20jnz

Podziel się opinią

Share

di20jnz

di20jnz
Więcej tematów