Trwa ładowanie...
d2f2nru
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Najstarsi nowożeńcy świata - mają razem 194 lata

103-letni George Kirby i 91-letnia Doreen Luckie w sobotę powiedzieli sobie "tak" w czasie rodzinnej uroczystości w Eastbourne we wschodniej Anglii. Stali się tym samym najstarszymi nowożeńcami na świecie - choć oboje doczekali się już prawnucząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najstarsi nowożeńcy świata
Najstarsi nowożeńcy świata (PAP/EPA)
d2f2nru

Brytyjska młoda para, razem licząca sobie 194 lata, pobiła poprzedni rekord należący od 2002 roku do francuskiej pary - Francois Fernandeza i Madeleine Francineau, którzy w chwili ślubu mieli razem 191 lat - wynika z Księgi rekordów Guinnessa.

Jak informują media, nowożeńcy, którzy postanowili sformalizować związek po 27 latach wspólnego życia, nie żałują, że nie uczynili tego wcześniej. Zapewniają, że nie chodziło im o żaden rekord i byli bardzo zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że go pobili. W sobotę przypadają także 103. urodziny pana młodego.

Młoda para chciała, żeby ślub był skromny, jedynie w towarzystwie rodziny i najbliższych, i nie przygotowywała z tej okazji "niczego specjalnego"; uroczystość odbyła się w hotelu prowadzonym przez syna pana Kirby'ego, Neila. Nie zapadła jeszcze decyzja, dokąd małżonkowie udadzą się w podróż poślubną.

Planów nie pokrzyżował upadek, jaki przydarzył się George'owi Kirby we wtorek, na pięć dni przed ślubem. Na szczęście skończyło się tylko na kilku siniakach, a - jak opowiada Neil Kirby - jego ojciec przywykł do nich w czasie swej kariery bokserskiej. Wziął udział w 60 walkach i wszystkie wygrał - opowiada syn pana młodego.

d2f2nru

Podziel się opinią

Share

d2f2nru

d2f2nru
Więcej tematów