Trwa ładowanie...
Kamil Zajęcki
16-04-2017 08:54

Najsławniejszy most świata już nie dla samobójców. Oto, co na nim zamontowali

Amerykański most Golden Gate łączący San Francisco z hrabstwem Marin to jedna z najsławniejszych przepraw na świecie. Wśród turystów z całego świata znany z olbrzymich rozmiarów, charakterystycznego czerwonego koloru i malowniczych widoków. Wśród mieszkańców popularny za sprawą ogromnej liczby samobójstw. Ten problem jednak niebawem zniknie dzięki decyzji władz.

Share
Najsławniejszy most świata już nie dla samobójców. Oto, co na nim zamontowaliŹródło: Getty Images, fot: Justin Sullivan
d10rfy4

W maju ruszą prace przygotowawcze do budowy olbrzymiej siatki bezpieczeństwa, która skutecznie utrudni desperatom odbieranie sobie życia. Aby tego dokonać robotnicy muszą najpierw odpowiednio przygotować konstrukcję mostu. Cała operacja kosztować będzie 211 mln dolarów.

Highway and transportation district
Źródło: Highway and transportation district

Według Bridge Rail Foundation - fundacji działającej na rzecz ograniczenia liczby samobójstw na moście, od 1937 roku aż 1700 osób odebrało sobie życie skacząc do lodowatej wody cieśniny Golden Gate. Według innych źródeł liczba ta wynosi nawet 2500 osób, z czego ok. 500 udało się przeżyć.

d10rfy4

Nowy element powstanie na całej, niemal 3-kilometrowej długości przeprawy, a sama siatka będzie miała ok. 6 metrów szerokości. Jej bezpośredni montaż rozpocznie się dopiero w 2018 roku. Amerykański wydział zarządzania transportem i autostradami przewiduje, że prace na moście Golden Gate zakończą się dopiero w 2021 roku. Na Facebooku zamieszczono film pokazujący, jak w najbliższych latach zmieni się most.

d10rfy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10rfy4
d10rfy4
Więcej tematów