Trwa ładowanie...
d3qlnl7

Najpierw przemawiał prezydent Andrzej Duda, a później pojawiły się race i okrzyki

- Życzę Wam udanego świętowania, niech żyje Niepodległa Polska – powiedział prezydent Andrzej Duda do zgromadzonych na rondzie Dmowskiego uczestników Biało-Czerwonego Marszu. Po chwili wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a centrum stolicy utonęło w biało - czerwonych flagach i zostało przykryte gęstym dymem z odpalonych rac. Wznoszono też niepodległościowe okrzyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz organizowany jest pod patronatem Andrzeja Dudy
Marsz organizowany jest pod patronatem Andrzeja Dudy (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3qlnl7

- Bardzo wam dziękuję, że przybyliście tutaj, na to wielkie spotkanie dla Niepodległej. Dziękuję, że przywieźliście biało-czerwone flagi - powiedział do zebranych Andrzej Duda. - To jest nasza flaga, nasza państwowa narodowa. Nigdy nie biała i nigdy więcej nie czerwona! - dodał prezydent.

- Oddajmy cześć tym, którzy za Polskę walczyli i tym, którzy tę Polskę odzyskali. Niech to będzie marsz, na którym każdy chce być i każdy dobrze się czuje. Niech żyje Polska! Niech żyje wolna i suwerenna Rzeczpospolita! Cześć i chwała bohaterom - mówi prezydent.

Tysiące uczestników Marszu zaczęło skandować "Cześć i chwała bohaterom" i odpaliło pierwsze race. Po chwili wspólny Biało-Czerwony Marsz pod hasłem „Dla Ciebie Polsko” ruszył.

d3qlnl7

Marsz ruszył w kierunku mostu Poniatowskiego. Zebrani mają biało-czerwone flagi, są też zielone flagi ONR.

- Dziękuję, że przybyliście na to wielkie spotkanie dla niepodległej, dla Polski, że przynieśliście biało-czerwone flagi, że jesteśmy tu właśnie pod tymi barwami, za które krew przelewali nasi przodkowie – podkreślał prezydent Andrzej Duda do uczestników marszu „Dla ciebie Polsko”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qlnl7

Podziel się opinią

Share
d3qlnl7
d3qlnl7
Więcej tematów