WP

Najpierw policja, teraz straż pożarna. Fala L4 wśród kolejnych mundurowych

Strażacy zaczynają brać zwolnienia lekarskie - informuje RMF FM. To kolejna grupa mundurowych po policjantach, którzy masowo biorą L4.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strażacy idą na zwolnienia lekarskie
Strażacy idą na zwolnienia lekarskie (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
WP

Na razie nie ma oficjalnych danych o tym, ilu strażaków może obecnie przebywać na zwolnieniu lekarskim. Jak wynika z informacji radia, najwięcej takich przypadków jest w Małopolsce, zaczęły się także pojawiać w Warmińsko-Mazurskiem, na Zachodnim Pomorzu, w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. Jednak i tak skala zwolnień jest o wiele mniejsza niż w przypadku policji.

To jednak nie wszystko. Radio ZET podało, że komendant główny straży pożarnej polecił podwładnym, by codziennie do godziny 10 składali raport o tym, ilu funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniu L4. Chodzi o poszczególne jednostki ratowniczo-gaśnicze.

Zobacz także: Pierwsze spięcie pomiędzy Tuskiem a Wassermann. "Może pan zaatakować rząd i PiS"

WP

"Psia grypa" w polskich służbach

Tymczasem coraz więcej policjantów w całym kraju jest na chorobowym. Kolejni przedstawili zwolnienia lekarskie po długim weekendzie. Komenda Główna Policji nie podaje danych na ten temat, ale nieoficjalne ustalenia pokazują narastający problem.

WP

Epidemia "psiej grypy" - jak określają ją sami policjanci, rozprzestrzenia się też w Małopolsce w Łódzkiem, Zachodniopomorskiem, Lubuskiem, na Śląsku, Mazowszu, a także w Podlaskiem. Jak wynika z ustaleń RMF FM, zaświadczenia L4 przedłożyło w całym kraju ok. 20 proc. wszystkich policjantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP