Trwa ładowanie...
d17nubb

Najnowszy sondaż. Polacy zmieniają zdanie ws. szczepień na COVID-19

Trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. Początkowo Polacy byli nieufni wobec nowego preparatu. Ale to się zmienia. Z najnowszego sondażu IBRiS wynika, że obecnie chce się zaszczepić 60,9 proc. osób.
Share
Koronawirus w Polsce. Polacy coraz mniej nieufnie podchodzą do szczepień
Koronawirus w Polsce. Polacy coraz mniej nieufnie podchodzą do szczepieńŹródło: Getty Images, Fot: Omar Marques
d17nubb

Maleje liczba osób, które nie zamierzają zaszczepić się na COVID-19. W najnowszym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zdecydowanie przeciwnych szczepieniu jest 16,3 proc. respondentów. 11,8 proc. osób odpowiedziało, że raczej się nie zaszczepi.

Większość Polaków ma inne podejście. Łącznie chce się zaszczepić 60,9 proc. ankietowanych. Przy czym "zdecydowanie chcących" jest 37,2 proc. respondentów. Kolejne 23,7 proc. osób "raczej" przyjmie preparat przeciwko COVID-19.

W sondażu pracowni opublikowanym pod koniec grudnia chęć zaszczepienia się wyrażało łącznie 47 proc. badanych, podczas gdy 44 proc. zapowiedziało, że nie zamierza tego robić.

d17nubb

Jacek Ozdoba o oświadczeniu rektora WUM: bezwstyd

Najnowszy sondaż. Kto ma wpływ na myślenie Polaków? M.in. papież i celebryci

W ocenie psychologa społecznego z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Zbigniewa Nęckiego Polacy mogą czuć się zachęceni do szczepień, widząc dobre wzorce.

- Jeśli osoba znana i szanowana mówi o tym, że się zaszczepiła, to jest to zachętą także dla innych. Najwyższym wzorcem jest obecnie zaszczepiony papież. Chociaż nasi celebryci też mieli wpływ na myślenie ludzi - stwierdził ekspert w rozmowie z dziennikiem.

Sondaż IBRiS przeprowadzono w dniach 8–9 stycznia.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17nubb

Podziel się opinią

Share
d17nubb
d17nubb
Więcej tematów