Trwa ładowanie...
d19hznk

Najnowszy sondaż. Kaczyński i Bosak na czele niechlubnego zestawienia

Politykiem, któremu Polacy nie ufają najbardziej, jest Jarosław Kaczyński. W najnowszym sondażu tuż za prezesem Prawa i Sprawiedliwości znalazł się Krzysztof Bosak. Polityk Konfederacji stracił też znacznie w innej kategorii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż. Kaczyński i Bosak na  czele niechlubnego zestawienia
Najnowszy sondaż. Kaczyński i Bosak na czele niechlubnego zestawienia (Agencja Gazeta)
d19hznk

Politykiem, któremu nie ufa najwięcej osób, jest Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu IBRiS dla portalu Onet. Aż 57,9 ankietowanych wyraziło negatywną opinię dotycząca zaufania do prezesa PiS.

Na drugim miejscu zestawienia polityków, którym nie ufają Polacy, znalazł się Krzysztof Bosak (Konfederacja) z 56,7 proc. negatywnych wskazań. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska), wobec którego brak zaufania zadeklarowało 55,9 proc. uczestników sondażu.

To jednak Krzysztof Bosak może mieć najwięcej powodów do zmartwienia, a przynajmniej powinien niepokoić go wynik w innej kategorii.

d19hznk

Zobacz też: Marcin Horała: mógłbym poprzeć projekt Andrzeja Dudy ws. aborcji

W sondażu IBRiS dla Onetu respondenci pytani byli także o polityków, którym ufają najbardziej. W poprzednim zestawieniu (z października) Krzysztof Bosak zajmował ósmą pozycję (z 23,4 proc. pozytywnych opinii), ale w najnowszym badaniu jego notowania drastycznie spadły.

Lider Konfederacji zajął ostatnie miejsce z 13,3 proc. wskazań, co oznacza potężny spadek zaufania, bo aż o 10,1 pkt. proc.

d19hznk

Bosak za Lempart. Liderem premier Morawiecki

Pocieszeniem dla Bosaka nie będzie raczej fakt, że w zestawieniu zaufania wyprzedziła go jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart. Zajeła przedostatnie miejsce, z deklaracją zaufania od 13,5 proc. badanych. Dodatkowo w przypadku Lempart to debiut w sondażu dotyczącym zaufania.

Liderami tego zestawienia został premier Mateusz Morawiecki (41,3 proc.), a na podium znaleźli się również prezydent Andrzej Duda (41 proc.) i Szymon Hołownia (36,1 proc.).

Jarosław Kaczyński zajął szóstą pozycję z 28,3 proc. przy spadku zaufania o 3,3 pkt. proc. w porównaniu z wynikiem sprzed miesiąca.

Sondaż przeprowadzono 13-14 listopada metodą CATI na grupie 1100 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19hznk

Podziel się opinią

Share
d19hznk
d19hznk
Więcej tematów