Trwa ładowanie...
ycipk-uonjt6

Najnowsza pogoda na majówkę. Będzie coraz chłodniej

IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia przed porywistym wiatrem, który na północy Polski będzie skutecznie obniżał temperaturę. Mimo to, na południu kraju słupki rtęci wskażą nawet 19 kresek. W kolejnych dniach temperatura będzie spadać. W nocy możliwe są przymrozki. W przyszłym tygodniu termometry znowu będą pokazywać wiosenne wartości, niestety tylko do weekendu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod koniec weekendu majowego pogoda nie będzie nas rozpieszczać
Pod koniec weekendu majowego pogoda nie będzie nas rozpieszczać (WXCHARTS.COM)
ycipk-uonjt6

W czwartek pogodę w kraju będzie kształtować układ niżowy o nazwie "Werner". Z zachodu do Polski będzie napływać ciepła masa powietrza atlantyckiego. W centrum i na południu przez cały dzień będzie słonecznie i bez opadów. Na niebie mogą pojawiać się pojedyncze chmury.

19 stopni w czwartek

Po południu pogoda może się popsuć na pogórzu i w pasie gór. Chwilami może się mocniej zachmurzyć i przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć. Na południu kraju termometry wskażą od 17 do 19 kresek.

ycipk-uonjt6

Znacznie gorsza pogoda będzie na północy Polski. W pasie od Zachodniopomorskiego przez Pomorskie, Warmię, Mazury, Lubuskie, Wielkopolskie, Kujawy po Mazowsze będzie pochmurno i może popadać. Na Bałtyku spodziewany jest też sztorm, który może osiągnąć siłę 8-9 stopni w skali Beauforta.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o aferze z bananami. "To cenzura"

ycipk-uonjt6

Dodatkowo IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Wiatr będzie skutecznie obniżał odczuwalną temperaturę. Wzdłuż wybrzeża może osiągnąć nawet do 70 km/h. Na północy kraju słupki rtęci wskażą od 8 do 10 stopni Celsjusza.

windy.com
Podziel się

Od piątku temperatura zacznie spadać

W piątek pogoda popsuje się. Na przeważającym obszarze kraju dominować będą chmury i deszcz. Na Lubelszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu może dodatkowo zagrzmieć, a w szczytowych partiach Tatr spadnie do 10 cm śniegu. W dalszym ciągu będzie szaleć wiatr, który może osiągać 45 km/h. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 8 do 12 st. C.

ycipk-uonjt6

Na pogodną aurę mogą liczyć jedynie mieszkańcy południa Polski. Słonecznie i bez opadów będzie na Dolnym Śląsku, Śląsku i Opolszczyźnie. Tam też zdecydowanie cieplej. Na południowym - wschodzie od 14 do 16 kresek.

W sobotę słonecznie będzie jedynie do południa, a potem czeka nas pogoda w kratkę. Będzie więcej chmur i od czasu do czasu przelotnie popada. Na północnym - zachodzie kraju może zagrzmieć. W górach spodziewany jest deszcz ze śniegiem. Na południu Polski spadnie temperatura, ale w dalszym ciągu będzie tam najcieplej - od 12 do 14 stopni. Na północy słupki rtęci wskażą od 8 do 10 kresek.

Chłodny koniec długiego weekendu

ycipk-uonjt6

W niedzielę pogodnie, słonecznie i bez opadów będzie na zachodzie, w centrum i na północy kraju. Na wschodzie i południu pochmurno i deszczowo. W górach możliwy deszcz ze śniegiem. Jeszcze mocniej się ochłodzi. Na Podhalu i Nowosądecczyźnie od 1 do 4 st. C., a na wschodzie i południu termometry wskażą od 6 do 9 kresek. W centrum i na południu nieco cieplej - od 10 do 12 stopni Celsjusza.

W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę temperatura spadnie poniżej zera. W kolejny tydzień pogoda nadal będzie zmienna, ale znowu będzie cieplej. W środę słupki rtęci pokażą od 16 do 19 stopni. Taki stan utrzyma się do piątku. Na weekend niestety spadnie, do 12-14 kresek.

Źródło: cumulus.wroc.pl/pogodynka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-uonjt6
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-uonjt6

ycipk-uonjt6
ycipk-uonjt6