Trwa ładowanie...
remont
12-05-2011 10:11

Najbardziej śmierdząca inwestycja w tym roku

To będzie jedna z największych inwestycji w tym roku w Lublinie. W Śródmieściu ruszą prace przy remoncie kanalizacji wodociągowo-sanitarnej. Mają się one zakończyć do sierpnia 2013 r.

Share
Najbardziej śmierdząca inwestycja w tym rokuŹródło: WP.PL
d41hjyc

- Będziemy się starali, aby prace były prowadzone z jak najmniejszą uciążliwością dla mieszkańców. Chcemy, aby podczas ich trwania nie było przerw w dostawie wody do mieszkań - deklaruje Marek Wagner, prezes MPWiK.

Dokładny harmonogram prac nie jest jeszcze znany. Ich wykonawca, firma Mota-Engil Central Europe, ma 30 dni na jego przedstawienie.

d41hjyc

Ciężki sprzęt ma wjechać m.in. na ulice: Graniczną, Orlą, Pawią, Konopnicką czy Dolną Panny Marii. Wiadomo, że prace będą prowadzone dwiema metodami: wykopową, gdzie potrzebne będzie prucie istniejącego asfaltu oraz bezwykopową, gdzie utrudnienia dla kierowców będą mniejsze. - Na pewno roboty nie ruszą jednocześnie na wszystkich ulicach, bo jest to niemożliwe. Etapami mają się zakończyć do sierpnia 2013 r. - tłumaczy Marek Wagner. Wartość kontraktu to prawie 14,5 mln złotych.

Na jakich ulicach będą remonty?

Łączna długość przebudowanej sieci wodociągowej wyniesie 5,87 km, a kanalizacji sanitarnej 3,18 km. Prace obejmą ulice: Orlą, Kruczą, Konopnicką, Gawareckich, Pawią, Górną, Północną, Dolną Panny Marii, Młyńską, Wierzbową, Graniczną, Strażacką, Środkową, Wschodnią, Gminną, Ochotniczą, Rowerową.

d41hjyc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41hjyc
d41hjyc
Więcej tematów