Trwa ładowanie...
d4174lr

Nagrody w Sejmie. Jest pięciocyfrowa kwota

Średnio 2700 złotych premii na rękę otrzymali pracownicy polskiego Sejmu. Najwięcej pieniędzy dostała szefowa kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Mowa o 10400 złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefowa Kancelarii Sejmu otrzymała pięciocyfrową premię
Szefowa Kancelarii Sejmu otrzymała pięciocyfrową premię (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4174lr

Jak donosi dziennik "Fakt", premie otrzymało 189 pracowników Sejmu. Gazeta podkreśla, że chodzi o kwoty przyznane przed trzema miesiącami. Do tej pory Kancelaria Sejmu zwlekała z udzieleniem odpowiedzi na pytanie, ile wyniosły premie. Łącznie kwota przyznanych gratyfikacji przekroczyła pół miliona złotych.

Pieniądze przyznawane politykom i urzędnikom wysokiego szczebla nie od dziś stanowią temat kontrowersyjny i przykuwający uwagę mediów. Jak ujawniła Wirtualna Polska, w lutym 2020 roku Agnieszka Kaczmarska otrzymała premię za 2019 rok w wysokości, aż 45 327 złotych. Politycy opozycji mówili wówczas, że to pieniądze przyznane m.in. za zaprzeczanie doniesieniom mówiącym o prywatnych lotach marszałka Marka Kuchcińskiego.

Podwyżek w budżetówce nie będzie

W nadesłanym wówczas Wirtualnej Polsce uzasadnieniu czytaliśmy m.in. że to nagroda za zdolności organizacyjne, doświadczenie, a także pełne zaangażowanie. Podkreślano również, że Agnieszka Kaczmarska wypełniając obowiązki "poważnie ogranicza swój czas prywatny".

d4174lr

Powyższe kwoty dotyczą okresu sprzed wybuchu pandemii koronawirusa. Pod koniec kwietnia premier Mateusz Morawiecki informował, że że czas pandemii to nie jest dobry moment na „nagrody, na premie, na bonusy i na podwyżki”. Ministerstwo Finansów chce w 2021 roku utrzymać płace w sferze budżetowej na poziomie z bieżącego roku.

Zasiłek covidowy pod znakiem zapytania. "Wystarczy ten na chore dziecko"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4174lr

Podziel się opinią

Share
d4174lr
d4174lr
Więcej tematów