Trwa ładowanie...
31-12-2014 11:24

Nagła zmiana zdania przez UM. Wrocławskie taksówki jednak pojadą po buspasach

Taksówki we Wrocławiu będą mogły poruszać się po buspasach. Na razie tylko na pięciu ulicach, jednak miasto już zapewnia, że to nie koniec ułatwień dla taksówkarzy.

Share
Nagła zmiana zdania przez UM. Wrocławskie taksówki jednak pojadą po buspasachŹródło: Urząd Miasta Poznania
d3ezjxl

Taksówkarze będą mogli korzystać z wydzielonych dla komunikacji pasów ruchu na pięciu ulicach Wrocławia - Pomorskiej, Reymonta, Podwalu (między pl. Jana Pawła II a pl. Orląt Lwowskich), Piłsudskiego (między pl. Legionów a skrzyżowaniem z Zielińskiego) oraz Trzebnickiej (między wiaduktem kolejowym a skrzyżowaniem z ul. Zakładową). Miasto zapewnia, że ułatwień będzie więcej.

Ponadto taksówki będą mogły poruszać się po mostach Młyńskich oraz pl. Teatralnym. Powstaną także trzy nowe postoje taxi - przy Purkyniego, Gwarnej oraz al. Śląskiej.

- Ułatwienia są efektem grudniowych rozmów przedstawicieli Urzędu Miasta z taksówkarzami wrocławskimi - mówi Małgorzata Szafran z UM.

d3ezjxl

Tego typu udogodnienia wprowadzone są już m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Olsztynie oraz w Białymstoku. Pomysł udostępnienia pasów ruchu przeznaczonych dla komunikacji miejskiej taksówkom pojawił się w kampanii przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Znalazł się on w programie kandydatki na prezydenta Wrocławia, Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, która chciała włączyć taxi w sieć transportu miejskiego.

Jeszcze przed rokiem wrocławski magistrat był przeciwny wprowadzeniu tego rozwiązania. Paweł Czuma z UM w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” mówił wówczas, że po przeprowadzeniu wnikliwej analizy uznano, iż udostępnienie buspasów taksówkom wprowadziłoby zamiast poprawy płynności zamieszanie w ruchu drogowym.

d3ezjxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ezjxl
d3ezjxl
Więcej tematów