Trwa ładowanie...
d2palo5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nagła dymisja premiera Gruzji. Nie podał przyczyn

• Dymisja premiera Gruzji
• Irakli Garibaszwili nie podał przyczyn
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irakli Garibaszwili
Irakli Garibaszwili (PAP/EPA, Fot: Vassil Donev)
d2palo5

Premier Gruzji Irakli Garibaszwili ogłosił w wystąpieniu telewizyjnym, że złożył dymisję. Jak pisze Reuters było to zaskoczeniem; za niespełna rok w Gruzji odbędą się kolejne wybory parlamentarne.

- Podjąłem dziś decyzję o rezygnacji z urzędu premiera. Opuszczam ten urząd dzisiaj, ale pozostanę lojalnym żołnierzem mojej ojczyzny - powiedział Garibaszwili. Dodał, że zajmowanie takiego, czy innego stanowiska nigdy nie było dla niego "celem samym w sobie".

- Dla mnie stanowisko, to tylko możliwość służenia mojemu krajowi i narodowi - oświadczył, nie wyjaśniając przyczyn swej dymisji.

d2palo5

Wcześniej gruzińskie media sygnalizowały odejście Garibaszwilego i sugerowały, że p.o. premiera może zostać wicepremier i szef dyplomacji Giorgi Kwirikaszwili.

W październiku 2012 roku zwycięstwo w wyborach koalicji Gruzińskie Marzenie-Demokratyczna Gruzja, utworzonej przez miliardera Bidzinę Iwaniszwilego, zakończyło dekadę władzy Zjednoczonego Ruchu Narodowego byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego.

Iwaniszwili dobrowolnie zrezygnował ze stanowiska premiera w 2013 roku i jako następcę wybrał bliskiego sojusznika - Garibaszwilego.

Prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili ma teraz siedem dni na nominowanie nowego kandydata na premiera.

d2palo5

Podziel się opinią

Share

d2palo5

d2palo5
Więcej tematów