Trwa ładowanie...
27-05-2016 15:22

Nadija Sawczenko: jeśli Ukraińcy zechcą, to zostanę prezydentem

• Sawczenko apeluje do Putina o zakończenie wojny w Donbasie

• Nie wykluczyła możliwości kandydowania na prezydenta Ukrainy

• Sawczenko w najbliższym czasie planuje odwiedzić Warszawę

Nadija Sawczenko: jeśli Ukraińcy zechcą, to zostanę prezydentemŹródło: PAP/EPA, fot: Sergey Dolzhenko
d3yjwhf
d3yjwhf

Nadija Sawczenko deklaruje gotowość do kandydowania na urząd prezydenta i apeluje do Władimira Putina o zakończenie wojny w Donbasie. Ukraińska lotnik zwolniona dwa dni temu z rosyjskiego więzienia spotkała się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Nadija Sawczenko, pytana o najbliższe plany polityczne odpowiedziała, że w najbliższym czasie wybierze się do parlamentu. Jest ona bowiem deputowaną do Rady Najwyższej z ramienia partii Batkiwszczyna.

Pytana, czy widzi siebie w fotelu prezydenta Ukrainy, nie wykluczyła takiej możliwości. Jak podkreśliła, jeśli Ukraińcy tak zechcą, to zostanie prezydentem. Dodała, że nie może powiedzieć, iż chce być prezydentem, bo ze wszystkich rzeczy najbardziej lubi latać samolotem, ale jak będzie trzeba, to przejdzie również tę drogę i będzie pracować z pełnym oddaniem.

Nadija Sawczenko zwróciła się również do gospodarza Kremla Władimira Putina. Apelowała, aby "odczepił się od Ukrainy i od innych państw". - Zostań w swoim carstwie, ale nie morduj swoich ludzi, nie znęcaj się nad Rosjanami. Żyj godnie jak człowiek i daj żyć innym - powiedziała.

Nadija Sawczenko podziękowała wszystkim, którzy solidaryzowali się z nią i domagali się jej uwolnienia. Dziękowała też Polakom. Poinformowała, że w trakcie planowanych w najbliższym czasie podróży zamierza odwiedzić między innymi Warszawę.

d3yjwhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yjwhf
Więcej tematów