Trwa ładowanie...

Naczelny rabin Polski zwraca się do polskich biskupów. "Dziękuję za potępianie antysemityzmu"

Michael Schudrich i Lesław Piszewski zwrócili się w liście do abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP. Podzielają stanowisko polskich biskupów w walce przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów.

Naczelny rabin Polski zwraca się do polskich biskupów. "Dziękuję za potępianie antysemityzmu"Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d2ubfy5
d2ubfy5

Ważną deklarację przedstawili reprezentanci Związku Rabinów RP i Żydowskich Gmin Wyznaniowych. Ramię w ramię stanęli z KEP po ich komunikacie z Zebrania Plenarnego, które odbyło się z zeszłym tygodniu. Biskupi zaznaczyli, że relacje polsko-żydowskie powinny się opierać na "prawdzie, zaufaniu i wzajemnym szacunku".

Przypomnieli też, że "wszelkie formy antysemityzmu są sprzeczne z zasadami chrześcijańskiej miłości bliźniego" oraz wskazali postawy Polaków, którzy ratowali Żydów przed śmiercią podczas II wojny światowej - podaje portal episkopat.pl.

Zobacz także: "Jan Żaryn w "Kto nami rządzi?": „Jarosław Kaczyński nie jest Mieczysławem Moczare"

Michael Schudrich i Lesław Piszewski podziękowali polskim biskupom za to przesłanie. Podkreślają, że walka przeciwko antysemityzmowi powinna odbywać się za wszelka cenę "nawet, gdy zdarza się to wśród duchowieństwa". Podkreślają chęć dalszego dialogu na rzecz potępiania antysemityzmu i zapowiadają kontynuację retoryki "przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów".

Źródło: episkopat.pl

d2ubfy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ubfy5
Więcej tematów