ycipk-2o432f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nabrali miliony ludzi na fałszywego "New York Timesa"

Ponad milion egzemplarzy gazety,
przypominającej do złudzenia prestiżowy "New York Times" i
zwiastującej koniec wojny w Iraku, rozdano w środę w Nowym Jorku i
Los Angeles.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nabrali miliony ludzi na fałszywego "New York Timesa"
(AFP)
ycipk-2o432f

Licząca 14 stron gazeta z datą 4 lipca 2009 roku jest dziełem prowokatorów z organizacji Yes Men. Jednym z ich wcześniejszych wyczynów było podszycie się pod przedstawicieli Światowej Organizacji Handlu (WTO) i ogłoszenie, że... ją rozwiązują.

"Koniec wojny w Iraku" głosi tytuł na pierwszej stronie fałszywego "NYT". Znalazł się tam również materiał, według którego była sekretarz stanu Condoleezza Rice zapewniła żołnierzy, iż administracja prezydenta George'a W. Busha doskonale zdawała sobie sprawę jeszcze przed inwazją, że Saddam Husajn nie ma broni masowego rażenia.

Według strony internetowej przedsięwzięcia wydanie dziennika przygotowywano sześć miesięcy.

ycipk-2o432f

Celem działaczy z Yes Men było upewnienie się, że prezydent-elekt Barack Obama i inni Demokraci spełnią swe wyborcze obietnice i jak najszybciej wycofają z Iraku amerykańskie wojska.

W przeszłości żartownisie z Yes Men udający przedstawicieli Exxon Mobil i Narodowej Rady Naftowej (NPC) wystąpili na forum naftowym w Kanadzie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2o432f

ycipk-2o432f
ycipk-2o432f