Trwa ładowanie...
d1fjwt3
d1fjwt3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na wschód od Bahamów zatonęła łódź z imigrantami z Haiti

Co najmniej 18 nielegalnych imigrantów z Haiti zginęło, gdy ich przeładowana łódź wywróciła się w pobliżu wysp Turks i Caicos, na wschód od archipelagu Bahamów - poinformowali przedstawiciele władz tego terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fjwt3

Dwie godziny przed wypadkiem oddział marynarki z Turks i Caicos przechwycił łódź i eskortował ją do brzegu. Nagle jednostka przewróciła się. Do wypadku doszło przed świtem; operację ratunkową utrudniały ciemności.

Według haitańskiego konsula na Turks i Caicos 8-metrowa łódź przewróciła się, gdy kilku imigrantów próbowało wyskoczyć z pokładu i dotrzeć wpław do brzegu pobliskiej wyspy.

Z tonącej łodzi uratowano 32 pasażerów, w tym 12-letniego chłopca. W najbliższych dniach wszyscy wrócą na Haiti, skąd wyruszyli w niedzielę wieczorem. Za podróż każdy z nich zapłacił od 500 do 1 tys. dolarów. Próbowali dotrzeć do Miami, na Bahamy lub na wyspy Turks i Caicos, gdzie haitańscy imigranci pracują w sektorze budowlanym, turystyce i usługach. To kolejny wypadek w tym regionie. W listopadzie na południowych Bahamach zatonęła przeładowana łódź i zginęło co najmniej 30 obywateli Haiti.

d1fjwt3

Podziel się opinią

Share

d1fjwt3

d1fjwt3
Więcej tematów