Trwa ładowanie...
dpvbm63
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

Na Ukrainie zatrzymano jednego z liderów partii Wiktora Janukowycza

• Ukraińska prokuratura zatrzymała Ołeksandra Jefremowa
• Był on jednym z liderów Partii Regionów zbiegłego do Rosji b. prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza
• Prokuratura: Jefremow podejrzewany jest o zamach na jedność państwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ołeksandr Jefremow
Ołeksandr Jefremow (commons.wikimedia.org)
dpvbm63

- Do zatrzymania doszło w sobotę na lotnisku w podkijowskim Boryspolu. Jefremow próbował wylecieć stamtąd do Austrii, gdzie znajduje się jego syn - poinformowała rzeczniczka prokuratora generalnego Jurija Łucenki, Łarysa Sarhan.

Zatrzymany polityk był w przeszłości szefem klubu parlamentarnego Partii Regionów i gubernatorem obwodu ługańskiego. Był już zatrzymywany na początku 2015 r. jako podejrzany o finansowanie działalności separatystów prorosyjskich w Donbasie na wschodzie kraju.

Wyszedł wówczas z aresztu po wpłaceniu kaucji o równowartości ponad 130 tys. euro. Założono mu jednak bransoletkę elektroniczną i odebrano paszport. W maju bieżącego roku Jefremow informował prasę, że odzyskał paszport i zdjęto mu bransoletę.

dpvbm63

Jefremow figuruje ponadto m.in. w śledztwach jako podejrzany o zawładnięcie funduszami państwowymi oraz jako uczestnik głosowania nad tzw. ustawami z 16 stycznia 2014 r. Rządząca wówczas Partia Regionów przeforsowała w Radzie Najwyższej akty prawne, które poważnie ograniczały prawa obywateli do demonstracji. Tego dnia, podczas zamieszek skierowanych przeciwko tym decyzjom, w Kijowie zginęło sześć osób.

Z Kijowa Jarosław Junko

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów