Trwa ładowanie...
d1au05g
broń

Na tej strzelnicy w Polsce już czteroletnie dzieci dostają broń. "To dla nich radocha"

Na strzelnicy w Tarnowskich Górach pojawiają się nawet kilkuletnie dzieci. Najmłodsza osoba używająca tu broni miała zaledwie... cztery lata. Ze względów bezpieczeństwa część strzelnic wpuszcza osoby dopiero od 12., a nawet 16. roku życia. Nie ma jednak żadnych przepisów, które regulowałyby tę kwestię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na tej strzelnicy broń dostają już czteroletnie dzieci
Na tej strzelnicy broń dostają już czteroletnie dzieci (Facebook.com)
d1au05g

Strzelnica szczyci się tym, że broń do rąk daje już kilkuletnim dzieciom. - Najmłodsze dziecko, dziewczynka, która strzelała ze mną, a jej brat z moim mężem, miała cztery latka. Tyle że jeśli ma cztery latka, to strzela w moich objęciach. Nie trzyma broni sama. To sprawia jej radość – mówi Wirtualnej Polsce instruktorka ze strzelnicy w Tarnowskich Górach. Na zdjęciach, jakie firma umieszcza w internecie, widać małe dzieci, które pozują z bronią.

Facebook.com
Podziel się

- Oczywiście nie damy całkiem broni do ręki maluchom, ale te parę strzałów z dwudziestki dwójki (długa broń sportowa-przyp.red.) z instruktorem niech strzela, bo to dla nich radocha – dodaje instruktorka.

d1au05g

W Polsce nie ma żadnych przepisów, które regulowałyby kwestię korzystania ze strzelnic przez osoby niepełnoletnie. Większość takich miejsc ma w regulaminie jedynie zapis, że osoba poniżej 18. roku życia musi korzystać z broni pod nadzorem opiekuna. Część strzelnic określa, że strzelać mogą osoby powyżej 12 lub 16 roku życia.

Facebook.com
Podziel się

- To wynika ze względów bezpieczeństwa, wypracowanych przez instruktorów strzelectwa przez ostatnie 70 lat. U nas strzelać mogą osoby powyżej 12. roku życia, ale to nie jedyny warunek. Muszą mieć co najmniej 120 cm wzrostu i odpowiednią budowę ciała, by broń nie zrobiła im krzywdy. Ale nawet wtedy dostają broń sportową, którą można oprzeć na podeście – mówi Wirtualnej Polsce Robert Mierkowicz ze strzelnicy 9'tka w Józefowie.

Rząd PiS zapowiada, że od 2018 r. ruszy program "strzelnica w każdym powiecie". MON chce dofinansować budowę i modernizację takich placówek, by rozwijać postawy proobronne wśród Polaków. Nie ma jednak zapowiedzi doprecyzowania szczegółów dotyczących korzystania ze strzelnic, w tym tego, czy będa z nich mogły korzystać małe dzieci.

Sejm pracuje też nad projektem klubu Kukiz'15, który ułatwi dostęp do broni. Ustawa zakłada m.in. rezygnację z obowiązkowych obecnie badań psychologicznych.

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów