ycipk-3kpvdn

Poseł Marek Jakubiak chce łatwiejszego dostępu do broni. I zdradza, jaki pistolet trzyma w domu

Klub Kukiz'15 chce, by Polacy mogli łatwiej uzyskać pozwolenia na broń. Poseł ugrupowania Marek Jakubiak w rozmowie z Wirtualną Polską przyznaje, że od roku sam ma pistolet, ale nie nosi go ze sobą. Polityk uważa, że projekt o broni nie doprowadzi do takich sytuacji, jak w Las Vegas, gdzie mężczyzna zastrzelił 59 osób i wiele ranił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak z Kukiz'15 chce poszerzyć dostęp do broni
Marek Jakubiak z Kukiz'15 chce poszerzyć dostęp do broni (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-3kpvdn

*Pana ugrupowanie złożyło projekt, który ułatwia dostęp do broni w Polsce. Nie boi się pan, że może dojść do tego, co wydarzyło się w Las Vegas? Według wstępnych ustaleń sprawca przynajmniej część broni posiadał legalnie. *

Z tego, co czytałem, broń krótką miał legalnie, a maszynową już nie. To pewnie jakiś wariat. Jego celem było zabicie jak największej liczby ludzi, a my chcemy dać ludziom możliwość ochrony własnego życia. Nie widzę więc analogii z tym, co proponujemy.

Panie pośle, pan chce chronić życie dając ludziom broń. Nie boi się pan, że łatwiejszy dostęp sprawi, że będzie więcej przestępstw i wypadków z użyciem broni?

ycipk-3kpvdn

Ludzie powinni mieć broń.

Po co?

Chcemy przywróć obywatelom elementarne prawo obywateli do ochrony swojego życia i zdrowia. A to zapewni im posiadanie broni. Mężczyźni lubią broń, lubią ją nosić. Ponadto, broń jest niezbędna, by się obronić. Już teraz w Polsce 200 tysięcy osób ma pozwolenie na broń. Głównie myśliwi.

Mówił pan, że sprawca masakry w Las Vegas mógł mieć problemy psychiczne. Obecnie osoba, która w Polsce stara się o pozwolenie na broń, musi przejść obowiązkowe badania psychologiczne. Czy projekt pana ugrupowania także je przewiduje?

ycipk-3kpvdn

To - jak nazwa wskazuje - projekt. Można go jeszcze dopracować.

Ale czy w obecnej wersji przewiduje obowiązkowe badania psychologiczne?

Przewiduje badanie u lekarza pierwszego kontaktu i to on będzie decydował, czy takie badanie jest potrzebne. Najlepiej zna swoich pacjentów. Chcemy też, żeby o pozwolenie mogły się starać osoby, które mają ukończone 21 lat. Zmiana polega na tym, że to nie policja, a prezydenci miast na prawach powiatu lub starostowie wydawaliby zgodę na posiadanie broni.

Pan ma pozwolenie na broń?

ycipk-3kpvdn

Tak.

Od dawna?

Od roku.

Ma pan broń?

ycipk-3kpvdn

Tak.

Jaką?

Chorwacki pistolet Springfield.

Nosi pan przy sobie?

ycipk-3kpvdn

Nie, jest za ciężki. Każdy, kto miał do czynienia z bronią, wie, że jest niewygodna do noszenia. Ale nie wykluczam, że w ekstremalnych sytuacjach zabiorę ją ze sobą. Pistolet mam w domu, w sejfie. Żeby nie wypaść z formy, ćwiczę na strzelnicy w pobliżu Sejmu.

Zobacz, jak działają roboty zabójcy:

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3kpvdn

ycipk-3kpvdn
ycipk-3kpvdn