Trwa ładowanie...
djt7p9u

Na Starym Mieście odbędzie się walentynkowy happening przeciw homofobii

W sobotę, 14 lutego, Kampania Przeciw Homofobii organizuje happening walentynkowy. Wszyscy, którzy pojawią się tego dnia na Starym Mieście, będą mogli zrobić sobie zdjęcie wyrażające ich poparcie dla związków partnerskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Starym Mieście odbędzie się walentynkowy happening przeciw homofobii
(WawaLove.pl)
djt7p9u

- Wychodząc na ulice Warszawy, aktywiści i aktywistki chcą pokazać, że miłość jest dla wszystkich, a wśród osób zakochanych, które chcą świętować tego dnia, są również geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe - poinformowała WawaLove KPH.

Swoim happeningiem KPH chce zwrócić uwagę na temat związków partnerskich, o których wprowadzenie od dawna zabiega.

Organizatorów i organizatorki walentynkowego happeningu będzie można spotkać w najbliższą sobotę między godziną 11:00 a 14:00 pod Kolumną Zygmunta, gdzie będą zachęcać przechodniów do wspólnego celebrowania święta zakochanych. Wszyscy, którzy pojawią się tego dnia na Starym Mieście, będą mogli zrobić sobie walentynkowe zdjęcie wyrażające ich poparcie dla instytucji związków partnerskich. Zdjęcia zostaną następnie opublikowane na stronie www.popieramzwiazki.pl.

djt7p9u

Celem ustawy o związkach partnerskich jest uregulowanie sytuacji prawnej osób żyjących w związkach jedno- i różnopłciowych. Obecnie takie pary nie mają żadnej ochrony prawnej. Ustawa miałaby zapewnić im stabilizację i bezpieczeństwo. Z badań przeprowadzonych przez KPH wynika, że aż 87 proc. osób nieheteroseksualnych zawarłoby związek partnerski, gdyby istniała taka możliwość.

Organizatorzy zapowiadają, że pod Kolumną Zygmunta będzie można spotkać także celebrytów. Kogo? Tego na razie Kampania nie chce ujawnić, ale obiecuje dużą niespodziankę.

djt7p9u

Podziel się opinią

Share
djt7p9u
djt7p9u
Więcej tematów