Trwa ładowanie...

Na pl. Zbawiciela stanie symbol heteroseksualizmu?

Czy na pl. Zbawiciela, zamiast instalacji "Tęcza" stanie symbol heteroseksualizmu? Tego właśnie chce Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016. Nowa instalacja miałaby stanąć w 2016 roku.

Share
Na pl. Zbawiciela stanie symbol heteroseksualizmu?
Źródło: WawaLove.pl, fot: Materiały prasowe
d1niv6t

- Naszym celem jest postawienie nowej, artystycznej instalacji w miejsce najbardziej znanej tęczy w Polsce. Nie zamierzamy niczego niszczyć - chcemy postawić naszą instalację w roku 2016, kiedy to tęcza zostanie zdemontowana zgodnie z oficjalnymi deklaracjami władz miasta Warszawy. Uważamy, że proponowana przez nas koncepcja będzie elementem o wysokich walorach estetycznych i z pewnością wzbogaci wizualnie otoczenie. Oprócz walorów stricte artystycznych, nasz projekt ma także wymiar światopoglądowy. Stoimy bowiem na stanowisku, że skoro przez kilka lat w jednym z centralnych punktów stolicy mógł stać symbol środowisk LGBT, to przez kilka kolejnych lat w tym samym miejscu może stać międzynarodowy symbol heteroseksualizmu. Co bardzo istotne, nasz projekt będzie sfinansowany za pieniądze pozyskane od sponsorów i osób prywatnych wspierających naszą inicjatywę - przekazuje Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016.

Jak mówi przewodniczący komitetu Maciej Binkowski w rozmowie z portalem NaTemat.pl, "nowoczesna wariacja tej formy będzie stanowiła ozdobę przestrzeni miejskiej, a do tego poniesie ze sobą ciekawe przesłanie. Tęcza stoi już ładnych kilka lat, więc naszym zdaniem czas na coś nowego i świeżego". Jak twierdzi, nie chodzi o przeganianie kogokolwiek, ani usunięcie na siłę obecnej instalacji. Ponieważ ma ona - wedle deklaracji władz - stać na pl. Zbawiciela jedynie do 2015 r., warto ją zastąpić czymś nowym. Według Komitetu - właśnie symbolem heteroseksualizmu.

Sprawa jest poważna, bo wysłano już oficjalne podanie do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego miasta Warszawy.

d1niv6t

Podziel się opinią

Share
d1niv6t
d1niv6t
Więcej tematów