Trwa ładowanie...
d1h7es1

Na odpoczynek - tylko do Poznania

Poznań zawiązał w piątek z niemiecką
firmą Deyle spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Termy
Maltańskie, która w ciągu najbliższych dwóch lat za około 60 mln
euro wzniesie w stolicy Wielkopolski kompleks rekreacyjny.

Share
d1h7es1

Kapitał zakładowy spółki wynosi 50 tys. zł. Do momentu rozpoczęcia inwestycji praca zarządu i rady nadzorczej nie będzie opłacana. 51% kapitału spółki należy do firmy Deyle, zaś 49% do miasta Poznania - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Michał Parysek, członek zarządu miasta Poznania.

Dodał, że wszelkie decyzje dotyczące działalności spółki będą podejmowane większością 80% głosów.

Mamy przed sobą dwa cele - realizację obiektu rekreacyjnego, jakiego do tej pory nie ma w Polsce i osiągnięcie tego w jak najkrótszym czasie - stwierdził Uwe Deyle, właściciel spółki Deyle, która budowała i buduje tego typu obiekty nie tylko w Europie.

Zarząd spółki Termy Maltańskie chce rozpocząć budowę obiektów nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu jeszcze w tym roku. Budowa ma potrwać 15 miesięcy.

d1h7es1

Obecnie pracujemy nad finansowaniem inwestycji, która pochłonie ok. 60 mln euro. Liczymy, że uda się nam skorzystać m.in. ze środków pomocowych Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu na budowę 50- metrowego basenu- powiedział Leszek Pustułka, prezes zarządu spółki.

Oprócz 50-metrowego basenu w skład kompleksu wejdą między innymi 10-metrowa wieża do skoków, kompleks basenów rekreacyjnych, kompleks saun, korty do tenisa i squash`a, obiekty odnowy biologicznej oraz punkty wodne, wykorzystujące ciepłe solanki. (and)

d1h7es1

Podziel się opinią

Share
d1h7es1
d1h7es1
Więcej tematów