Trwa ładowanie...

Na lotnisku JFK powstanie luksusowy terminal dla zwierząt

Lotnisko im. Johna Kennedy'ego w Nowym Jorku będzie miało nowy luksusowy terminal przeznaczony dla zwierząt, który będzie mógł obsłużyć 70 tys. nietypowych pasażerów rocznie. Nazwa terminala - ARK - jest nawiązaniem do biblijnej Arki Noego.

Share
Na lotnisku JFK powstanie luksusowy terminal dla zwierząt
Źródło: PAP/EPA, Fot: ERIK S. LESSER
d3dsux8

Terminal będzie wyposażony w klimatyzowane boksy dla koni i krów, pomieszczenia dla psów i kotów, woliery dla ptaków, a nawet miejsce dla pingwinów.

Budowa ARK będzie kosztować 48 mln dol., a terminal zostanie otworzony w przyszłym roku; tak samo jak Arka, na której Noe zgromadził wszystkie gatunki, będzie on przystosowany do przechowywania nawet najbardziej nietypowych zwierząt w tym - jeśli zajdzie potrzeba - leniwców i mrówników (tzw. prosiąt ziemnych występujących w Afryce)
- podaje agencja AP.

d3dsux8

Wiele zwierząt wwożonych do USA musi zostać poddanych kwarantannie, która np. w przypadku koni trwa trzy dni. Terminal będzie zaprojektowany tak, by oszczędzić przebywającym tam zwierzętom stresu. Dla przykładu, pomieszczenia dla kotów wyposażone będą w drzewa, by mogły się one wspinać; psy będą miały dostęp do basenów, a ich właściciele - zapewniony podgląd zwierzaków poprzez zainstalowane kamery.

Uczestnik i organizator konkursów hippicznych w USA Derek Broun powiedział w rozmowie z AP, że budowa terminala ARK to znakomita wiadomość dla osób wwożących konie do USA, ponieważ teraz są one przewożone z lotniska do ośrodka kwarantanny położonego 130 km od JFK.

Zaprojektowane zostały nawet szczególnie luksusowe pomieszczenia dla psów, za które ich właściciele zapłacą po 100 dol. za dobę.

Zobacz także: Niezwykły hotel na lotnisku w Denver

d3dsux8

Podziel się opinią

Share
d3dsux8
d3dsux8
Więcej tematów