Trwa ładowanie...

Na drodze krajowej zainstalowano monitoring. "Chcemy, żeby było bezpieczniej"

Na gliwickim odcinku drogi krajowej nr 88 zainstalowany został monitoring. Oko kamery będzie obserwować kierowców, którzy chcąc zaoszczędzić drogi, wykonują tam niebezpieczne manewry. Obraz z systemu trafia także do policji.
Share
Na drodze krajowej zainstalowano monitoring. "Chcemy, żeby było bezpieczniej"
Źródło: ZDM Gliwice
d210e4x

Monitoring ma przede wszystkim pełnić funkcję prewencyjną, motywować kierowców do prawidłowych zachowań na drodze. Decyzję o instalacji kamer podjęto w związku z licznymi niebezpiecznymi i niedozwolonymi manewrami kierowców na DK 88 (np. zawracanie przez linię podwójną ciągłą).

- Dopiero zakończył się remont węzła i kierowcy przyzwyczaili się do nieco innej trasy. Teraz jadą inną, ale jeszcze dwa zjazdy są nieotwarte i często po czasie orientują się, że będą musieli pojechać dalej niż zamierzali - tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. - Część z nich w tym momencie zawraca w niedozwolonych miejscach, sprowadzając niebezpieczeństwo nie tylko na siebie, ale i na innych uczestników ruchu. Zazwyczaj są to kierowcy samochodów ciężarowych, co zwiększa ryzyko groźnego wypadku - dodaje.

System wizyjny, który pojawił się na DK 88 to sprzęt najnowszej generacji. Pozwala na realizowanie zbliżeń z dużej odległości, także w porze nocnej. Obraz z kamer trafia zarówno do Zarządu Dróg Miejskich, jak i Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach - umożliwi więc wszczynanie przez funkcjonariuszy postępowań o ukaranie piratów drogowych.

Informacje o funkcjonującym systemie wizyjnym umieszczone będą na tablicach zmiennej treści na terenie miasta oraz przekazywane przez CB-radio.

d210e4x

Podziel się opinią

Share
d210e4x
d210e4x
Więcej tematów