Trwa ładowanie...

Na Dolnym Śląsku zatrzymano 14 cudzoziemców. Chowali się w zaroślach

Wspólna akcja funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Zgorzelca i Straży Ochrony Kolei zakończyła się zatrzymaniem grupy cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Obywatele państw Bliskiego Wschodu próbowali dotrzeć do Niemiec. W lesie ukrywali się od kilku dni.

Na Dolnym Śląsku zatrzymano 14 cudzoziemców. Chowali się w zaroślachNa Dolnym Śląsku zatrzymano 14 cudzoziemców. Chowali się w zaroślachŹródło: Straż Graniczna
d22ywwd
d22ywwd

Wspólny patrol Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei zatrzymał w lesie na terenie województwa dolnośląskiego grupę cudzoziemców. Jak informuje mjr Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, "ich wygląd wskazywał na to, iż w lesie mogli przebywać od kilku dni".

Cudzoziemcy na widok funkcjonariuszy SG i SOK próbowali uciec i zaczęli chować się w pobliskich zaroślach. O sprawie poinformowano policję ze Zgorzelca, która podjęła interwencję i włączyła się w poszukiwania.

Na Dolnym Śląsku zatrzymano 14 cudzoziemców. Chowali się w zaroślach

- W rezultacie zatrzymano 14 cudzoziemców pochodzących z krajów Bliskiego Wchodu. Cudzoziemcy przewiezieni zostali na placówkę Straży Granicznej. Po zbadaniu ich przez lekarza okazało się, że ich stan zdrowia jest dobry i nie potrzebują hospitalizacji - informuje Joanna Konieczniak.

Przemyca imigrantów do Europy. Zarabia nawet 100 tysięcy dolarów rocznie

Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów, na podstawie których można by potwierdzić ich tożsamość. 10 z nich oświadczyło, że pochodzi z Iraku. 4 kolejnych zadeklarowało posiadanie obywatelstwa Iranu. Najstarszy w grupie miał 31 lat, najmłodszy - 19. Każdy z nich chciał dotrzeć do Niemiec.

d22ywwd

- Obecnie trwają dalsze czynności z udziałem tłumacza. Z uwagi na to, iż żaden z zatrzymanych cudzoziemców nie chciał złożyć wniosku o ochronę międzynarodową na terytorium Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowania administracyjne, na podstawie których cudzoziemcy zobowiązani zostaną do opuszczenia Polski - dodaje mjr Konieczniak.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą też działania, które mają potwierdzić tożsamość zatrzymanych cudzoziemców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22ywwd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ywwd
Więcej tematów