Trwa ładowanie...
d1hz60y

Myśliwy zastrzelił konia wartego fortunę. Myślał, że to... dzik

Pod koniec listopada br. doszło do niespotykanego zdarzenia. 61-letni myśliwy z miejscowości Grodno na północy Wielkopolski zastrzelił konia, który według słów właścicielki jest wart 120 tys. zł. Jak zeznał w prokuraturze, sądził że strzelał do dzika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Myśliwy zastrzelił konia wartego fortunę. Myślał, że to... dzik
(PAP)
d1hz60y

61-letni członek Polskiego Związku Łowieckiego pod koniec listopada udał się na polowanie. Po godzinie 17, na obrzeżach wsi Grodno oddał strzał i zabił zwierzę. Nie wiedział tylko, że zabił tym samym konia wartego 40 tys. euro.

Właściciele nieżyjącego już konia natychmiast zgłosili sprawę na policję. Funkcjonariusze dwa dni szukali winnego, który zastrzelił zwierzę. Gdy dotarli na miejsce, spotkali niczego nieświadomego myśliwego, który nie wiedział o co chodzi.

Na przesłuchaniu na komisariacie mężczyzna przyznał się do winy, twierdząc jednocześnie, że nie zrobił tego celowo. Sądził, że strzelał do dzika.

d1hz60y

"Na pytania śledczych, dlaczego w takim razie nie szukał zabitego dzika, a gdy stwierdził że zabił konia, dlaczego nie powiadomił właścicieli - myśliwy nie potrafił odpowiedzieć" - napisali zbulwersowani sprawą członkowie stowarzyszenia Ludzie Przeciw Myśliwym.

Prokurator szybko przystąpił do działania. Ciało konia, kule oraz broń myśliwego zostały zabezpieczone. Zlecona została także analiza balistyczną. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

d1hz60y

Podziel się opinią

Share

d1hz60y

d1hz60y
Więcej tematów