Trwa ładowanie...
d2mc5aj

Muzycy zawalczą w Sosnowcu w konkursie Szpilmana

Ogólnopolski Konkurs Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN odbędzie się w Sosnowcu już po raz czwarty. Na zwycięzcę czeka statuetka Grand Prix oraz czek na 6 tys. zł. Do 28 listopada można nadsyłać swoje zgłoszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzycy zawalczą w Sosnowcu w konkursie Szpilmana
(Oficjalna Strona Konkursu)
d2mc5aj

Konkurs został zorganizowany przez miasto Sosnowiec po raz pierwszy w 2011 roku, w setną rocznicę urodzin Władysława Szpilmana. W tym roku w jury konkursu zasiądą Adam Makowicz, Agnieszka Chrzanowska oraz Jacek Bończyk.

Wybitny sosnowiczanin skomponował ponad 500 utworów, jego piosenki wykonywali m.in. Irena Santor, Violetta Villas czy Mieczysław Fogg. Życie Szpilmana przeniósł na ekran Roman Polański w filmie "Pianista", który otrzymał trzy Oscary w 2003 roku.

Konkurs składa się z trzech etapów - pierwszy to eliminacje. Organizatorzy czekają na zgłoszenia minimum jednej aranżacji lub interpretacji do 28 listopada. Utwory można przesyłać mailowo (na adres dyrektor.szpilman@gmail.com), pocztą (z dopiskiem "SZPILMAN" na adres Biura Konkursu: Centrum Informacji Miejskiej, ul. Warszawska 3/20, 41-200 Sosnowiec) lub dostarczyć osobiście. O wyniku eliminacji uczestnicy zostaną poinformowani drogą elektroniczną oraz poprzez komunikat zamieszczony na internetowej stronie konkursu www.szpilman.pl.

d2mc5aj

Drugim etapem są przesłuchania, które odbędą się 6 grudnia w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury, ul. Wawel 2. Każdy uczestnik wykona dwa utwory, jury może zażyczyć sobie też trzeciego. Po zakończeniu tego etapu jurorzy wytypują sześciu wykonawców, którzy wezmą udział w finale.

Ostatnia część konkursu odbędzie się 7 grudnia, również w Sali Koncertowej. Spośród finalistów jury wyłoni zwycięzcę, który otrzyma statuetkę Grand Prix oraz 6 tys. zł. W trakcie koncertu finałowego usłyszymy także recital utworów fortepianowych Władysława Szpilmana w wykonaniu Adama Makowicza. Galę poprowadzą Piotr Sztompke oraz Jacek Filus.

Wstęp na finał jest bezpłatny za okazaniem zaproszenia. Darmowe wejściówki będzie można odbierać od 21 listopada w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, ul. Warszawska 3 i w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, ul. Małachowskiego 3, pokój nr 33.

d2mc5aj

Podziel się opinią

Share
d2mc5aj
d2mc5aj
Więcej tematów