Trwa ładowanie...
d3zft1g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Muzułmański tłum zaatakował chrześcijan w Egipcie

• Tłum muzułmanów zaatakował i podpalił siedem mieszkań należących do chrześcijan na południe od Kairu
• Do ataku miało dojść w związku z informacjami o domniemanym romansie Kopta z muzułmanką
• Informację przekazała agencja Associated Press, powołując się na komunikat Kościoła koptyjskiego w Egipcie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzułmański tłum zaatakował chrześcijan w Egipcie
(AFP, Fot: Mohamed el-Shahed)
d3zft1g

Koptowie relacjonują w nim, że do ataku doszło 20 maja. Matka mężczyzny została publicznie poniżona, a jej syn musiał uciekać z wioski. Policja pojawiła się na miejscu w dwie godziny po zajściu i zatrzymała sześć osób.

Koptowie stanowią około 10 proc. ludności Egiptu. W większości poparli byłego dowódcę armii Abd el-Fataha es-Sisiego, który w 2013 roku odsunął od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego związanego z Bractwem Muzułmańskim.

Sisi obiecuje wyeliminować religijny ekstremizm i zmodernizować - jak pisze agencja AP - dyskurs religijny.

d3zft1g

Podziel się opinią

Share

d3zft1g

d3zft1g
Więcej tematów