Trwa ładowanie...
d3hr94v

Muzułmanie pobili go za przejście na chrześcijaństwo. Polacy przegonili napastników

49-letni Nissar Hussain z Bradford w Wielkiej Brytanii żyje w strachu po porzuceniu islamu i ochrzczeniu w obrządku anglikańskim. Ostatnio został pobity przez dwóch muzułmanów, którzy okładali go pięściami, kopali i zadali 13 ciosów drewnianą pałką, łamiąc przy tym dłoń i uszkadzając kolano. Napaść przerwali jego sąsiedzi, Polacy - informują brytyjskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzułmanie pobili go za przejście na chrześcijaństwo. Polacy przegonili napastników
(YouTube)
d3hr94v

Mężczyzna został pobity pod własnym domem, przed którym zatrzymało się auto z napastnikami. Próbował przed nimi uciekać, ale po otrzymaniu pierwszego ciosu potknął się o krawężnik. Gdy upadł na ziemię, agresywni napastnicy okładali go bez litości. - Myślałem tylko, że muszę przeżyć, muszę chronić głowę i przeżyć - wspomina pobity mężczyzna.

Lawinę ciosów przerwali dopiero polscy sąsiedzi mężczyzny, którzy widząc zamieszanie, przybiegli na miejsce zdarzenia, co przepłoszyło napastników. Atak został zarejestrowany przez kamery monitoringu.


Ucieczka z sąsiedztwa

d3hr94v

- Multikulturalizm się nie sprawdził, "Wielkie Społeczeństwo" Davida Camerona też się nie sprawdziło. Istnieją dwa prawa - jedno dla nich, drugie dla nas - mówił ze szpitalnego łóżka Hussain w rozmowie z lokalnym reporterem gazety "Bradford Argus". - Większość społeczności muzułmańskiej udaje, że tego nie widzi. Są tacy, którzy to potępiają, ale są też tacy, którzy bezpośrednio popełniają wobec nas przestępstwa nienawiści - komentował dalej Hussain.

Mężczyzna twierdzi, że od lat boi się o siebie i rodzinę, a prześladowania nasiliły się, gdy wraz ze swoimi bliskimi wystąpił w materiale telewizyjnym w 2008 roku. Opowiedział w nim o tym, jak muzułmanie traktują osoby, które wyrzekły się islamu. Po emisji programu mężczyzna wraz z żoną i szóstką dzieci musiał przeprowadzić się w inny rejon Bradford, bo w dawnym sąsiedztwie grożono jego rodzinie.

Ataki muzułmanów

Nissar Hussein mówi, że był atakowany na ulicy, a muzułmanie rzucali jajkami w jego dom i wybijali szyby w samochodzie. Mężczyzna parkuje teraz auto pod komisariatem policji, bo jak twierdzi, tylko w ostatnim roku naprawy zniszczeń kosztowały go 6 tys. funtów. Twierdzi, że do czasu ostatniego pobicia policja nie chciała zakwalifikować żadnych gróźb jako przestępstw motywowanych nienawiścią religijną. - Przestań być krzyżowcem i wyprowadź się z tego rejonu - wspomina słowa policjantów na łamach "The Catholic Herlad".

Tym razem policjanci ocenili, że Nissar Hussain nie był przypadkowym celem, a napaść była motywowana religijną nienawiścią. Mężczyzna chciałby wyprowadzić się z Bradford, ale przyznaje, że przy tak licznej rodzinie nie będzie to łatwe przedsięwzięcie.

d3hr94v

Podziel się opinią

Share
d3hr94v
d3hr94v
Więcej tematów