Trwa ładowanie...

Musical "Trzej muszkieterowie" - premiera Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Już 10 października premiera musicalu "Trzej muszkieterowie" w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Spektakle przedpremierowe odbędą się 8 i 9 października.
Share
Musical "Trzej muszkieterowie" - premiera Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu
Źródło: Teatr Muzyczny Capitol
d1tm018

Intrygi miłosne w wyższych i niższych sferach, wiszący na włosku polityczny skandal, tajemnicza agentka kardynała Richelieu i czwórka królewskich muszkieterów - czyli znana fabuła w nowej, musicalowej odsłonie, ze świetną muzyką Krzesimira Dębskiego, ponad 200 kapitalnymi kostiumami i widowiskowymi scenami walk szermierczych.

Akcja spektaklu rozpoczyna się 20 lat po wydarzeniach opisanych w książce, ale nie kieruje się tropami kolejnych powieści cyklu. Historię muszkieterów wywoła z przeszłości Planchet, dawny sługa d'Artagnana, dziś mistrz krawiecki, opowiadając przybyłemu doń młodemu klientowi o zapomnianych dziś wartościach.

W barwnej retrospekcji zobaczymy przygody Atosa, Portosa, Aramisa i d'Artagnana, mroczną postać Milady i historię słynnych diamentowych spinek. Sekretne związki z międzynarodowym skandalem w tle połączą Annę Austriaczkę, jej męża, króla Ludwika XIII i księcia Buckinghama. Inspiratorem tych wydarzeń będzie żądny władzy, demoniczny kardynał Richelieu.

Na scenie niemal cały zespół Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz gościnnie aktorzy teatrów warszawskich.

Sprawdź terminy kolejnych spektakli TUTAJ.

d1tm018

Podziel się opinią

Share
d1tm018
d1tm018
Więcej tematów