d2kown9

Mundialowy mecz okazją do ucieczki z więzienia

Piętnastu więźniów uciekło z zakładu karnego w Sao Paulo w Brazylii, korzystając z faktu, iż strażnicy zajęci byli akurat oglądaniem meczu Brazylii z Turcją na mistrzostwach świata w Korei i Japonii. Kryminaliści wydostali się na zewnątrz uprzednio wykopanym tunelem.

d2kown9
d2kown9

Już na wolności, zbiegowie uprowadzili autobus, w którym - na ich nieszczęście - znalazł się uzbrojony policjant. W strzelaninie, która się tam wywiązała zginął jeden z więźniów. Lokalnym władzom udało się jak dotąd schwytać trzech z 14 pozostałych bandytów.

Przebieg meczu Brazylia-Turcja, który tak zaabsorbował uwagę więziennych strażników, był do ostatnich minut niezwykle emocjonujący. Po dramatycznej końcówce, Brazylia pokonała Turcję 2:1.

Drużyna "Canarinhos" strzeliła zwycięską bramkę z karnego w ostatnich minutach gry, a zespół Turcji kończył mecz w dziewiątkę. (an)