Trwa ładowanie...

Muchocin: policja szuka osoby, która utopiła szczeniaki w jeziorze

Dwa lata więzienia i 100 tys. zł grzywny grozi osobie, która do jeziora Tuczno w Muchocinie (woj. wielkopolskie) niedaleko Międzychodu wrzuciła worek z dwoma żywymi szczeniakami. Nie udało się ich uratować.
Share
Muchocin: policja szuka osoby, która utopiła szczeniaki w jeziorze
Źródło: Policja.pl
dr00ceg

Do zdarzenia doszło przed tygodniem w Muchocinie. W tamtejszym jeziorze Tuczno ktoś utopił dwa szczeniaki. Zostały wsadzone do worka, który następnie wrzucono do wody.

- Zdarzenie widziała przypadkowa osoba, która usłyszała piski szczeniaków. Gdy dotarła na miejsce, widziała już tylko odjeżdżający samochód – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Przemysław Araszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Kiedy z wody wydobyto worek, oba pieski już nie żyły. Policjanci nie rezygnują z poszukiwań sprawcy.

dr00ceg

- Świadek nie zapamiętał numerów rejestracyjnych, ani marki samochodu sprawcy. Wiemy, że było to auto jasnego koloru, najprawdopodobniej renault, ale nie ma pewności – wyjaśnia Araszkiewicz.

Policja liczy na pomoc mieszkańców w ustaleniu sprawcy i zwraca się o kontakt do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w poszukiwaniach. Każda informacja, również anonimowa zostanie sprawdzona. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer dyżurnego jednostki 95 748 82 11, 95 748 82 70 lub 997.

- Za tego rodzaju czyn sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może orzec karę grzywny w wysokości nawet 100 tys. zł – mówi Araszkiewicz.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dr00ceg

Podziel się opinią

Share
dr00ceg
dr00ceg
Więcej tematów