Trwa ładowanie...
d45ktd0

MSZ wzywa polskich obywateli do opuszczenia Krymu

Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji na Krymie, MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia półwyspu - komunikat tej treści ukazał się na stronie internetowej resortu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uzbrojone siły w miejscowości Perewalne
Uzbrojone siły w miejscowości Perewalne (PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
d45ktd0

MSZ podkreśla, że wszystkie osoby przebywające na Krymie "powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z Konsulatami Generalnymi RP w Charkowie, Doniecku, Odessie i Sewastopolu".

Resort zaapelował do przebywających na Ukrainie Polaków o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ostatnie wydarzenia na Krymie oraz demonstracje w miastach wschodniej Ukrainy.

MSZ podkreśla, że zasadnym jest powstrzymanie się od planów podróży na Ukrainę, jeśli nie jest ona niezbędna. "Jednocześnie stanowczo odradza podejmowanie podróży do następujących obwodów Ukrainy: charkowskiego, dniepropietrowskiego, donieckiego, ługańskiego i zaporoskiego. Obywatele polscy przebywający w tych regionach powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy" - czytamy.

MSZ zaleciło podróżującym monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej i śledzenie na bieżąco w dostępnych środkach masowego przekazu informacji w zakresie sytuacji na Ukrainie.

d45ktd0

Podziel się opinią

Share
d45ktd0
d45ktd0
Więcej tematów