ycipk-1yc201

MSZ ujawnia plany swoich piwnic. "To zaproszenie dla terrorystów"

Resort spraw zagranicznych ogłosił remont na przetarg piwnicy w swojej siedzibie przy al. Szucha. Dokładne plany opublikował w internecie. - Urzędnicy nie nauczyli się ostrożności, bo bomby jeszcze u nas nie wybuchają - uważa Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba MSZ przy al. Szucha w Warszawie
Siedziba MSZ przy al. Szucha w Warszawie (Agencja Gazeta, Fot: Wojciech Olkuśnik)
ycipk-1yc201

Co dokładnie znajduje się w piwnicy przy al. Szucha można dowiedzieć się z dokładnych planów, które zostały opublikowane na stronie internetowej resortu - informuje rp.pl.

Zdaniem Jerzego Dziewulskiego, byłego szefa ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego, to lekkomyślność. - Urzędnicy nie nauczyli się ostrożności, bo bomby jeszcze u nas nie wybuchają. Jednak taki stan nie musi trwać wiecznie - powiedział gazecie. - MSZ ma wyjątkowy charakter. Zapadają w nim ważne decyzje i jest chronione przez Służę Ochrony Państwa. Takie informacje są na wagę złota dla osób, które chcą dokonać przestępstwa dodał.

Zdaniem rp.pl, plany piwnic, które znalazły się w siecie, są bardzo szczegółowe. To rzuty istniejących i projektowanych pomieszczeń, a także plany elektryki, instalacji przeciwpożarowej, wodno-kanalizacyjnej i wentylacji.

ycipk-1yc201

Dziennikarze rp.pl zapytali resort spraw zagranicznych, dlaczego ujawnił tak dokładne informacje, ale nie dostali odpowiedzi.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1yc201
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1yc201

ycipk-1yc201
ycipk-1yc201