Trwa ładowanie...
dkrb7m3

MSZ: Polacy powinni zachować spokój

• Dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak: Polacy powinni zachować spokój
• "Nasze służby dyplomatyczne i konsularne monitorują sytuację"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSZ: Polacy powinni zachować spokój
(PAP/EPA, Fot: Sedat Suna)
dkrb7m3

MSZ apeluje do Polaków przebywających w Ankarze i Stambule o zachowanie spokoju i wzmożonej ostrożności, unikanie miejsc zgromadzeń publicznych oraz podporządkowywanie się poleceniom służb lokalnych - powiedział dyrektor Biura Rzecznika MSZ Rafał Sobczak.

- Nasze służby dyplomatyczne i konsularne na bieżąco monitorują sytuację. Aktualnie oczekujemy na pełniejsze informacje tureckich władz z uwagi na sprzeczne informacje spływające do nas z Turcji. Najważniejsze, o co szczególnie apelujemy, by nasi rodacy przebywający w Ankarze i Stambule zachowali spokój - zaznaczył Sobczak.

W związku z zamachem stanu w Turcji Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkich podróży do tego kraju do czasu ustabilizowania sytuacji - powiedział Sobczak.

Dodał, że "aktualnie wszystkie przejścia graniczne są zamknięte, w Ankarze trwają działania zbrojne, a brak jest oficjalnych informacji na temat sytuacji na pozostałym terytorium kraju".

dkrb7m3

- Obywatelom polskim przebywającym aktualnie w Turcji zalecamy zachowanie najdalej idącej ostrożności, pozostanie w bezpiecznym miejscu, unikanie miejsc publicznych i wszelkich zgromadzeń. W związku z zaistniałą sytuacją mogą również pojawić się zakłócenia i przerwy w łączności telefonicznej i internetowej - powiedział Sobczak.

Dodał, że MSZ prosi Polaków o przekazywanie informacji nt. swojej sytuacji do konsulów dyżurnych w Ambasadzie RP w Ankarze: (+90) 530 469 1261 oraz Konsulacie Generalnym RP w Stambule: (+90) 530 469 1881.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa w środkach masowego przekazu oraz na stronach urzędów w Ankarze oraz Stambule, jak również dokonanie zgłoszenia podróży w systemie Odyseusz.

Dodał, że MSZ prosi też "o zachowanie wzmożonej ostrożności, unikanie miejsc zgromadzeń publicznych oraz podporządkowywanie się poleceniom służb lokalnych".

dkrb7m3

Podziel się opinią

Share
dkrb7m3
dkrb7m3
Więcej tematów